Zábava

Bude pridaný nový obsah, chýbajú podrobnosti

Konkurencia sa neustále zvyšuje. Globálni hráči ohlasujú novinky.

HBO dnes večer oznámila, že do Európy príde so streamovacou službou HBO Max. To platí aj pre Slovensko, ktoré má začať v druhej polovici budúceho roka.

Na toto oznámenie upozornilo médiá české zastúpenie HBO. Expanziu mimo USA potvrdila priamo spoločnosť WarnerMedia na online konferencii Web Summit.

HBO oznamuje príchod HBO Max do Európy:

Cena neznáma

Služba HBO Max je dostupná od mája v USA, v druhej polovici roku 2021 príde do Latinskej Ameriky a Európy. Potvrdil to šéf HBO Max Global Andy Forssell. Napísal o tom napr web Businessinsider.com. Dlhodobým cieľom služby je rozšírenie HBO Max na celom svete.

V súčasnosti je u nás služba HBO Go dostupná za 5,99 eura mesačne. Ale video služba sa skončí a nahradí ju HBO Max. Nie je známe, aké dlhé bude predplatné.

HBO Max ponúkne tituly z vlastnej knižnice, ako aj zakúpený obsah.

Fotogaléria

HBO Max ponúkne tituly z vlastnej knižnice, ako aj zakúpený obsah.

Zdroj: HBO

Dvakrát obsah

Podľa zástupcov služieb by hlavnou zmenou malo byť množstvo obsahu. Oproti HBO Go sa má zdvojnásobiť a pribudlo mnoho ďalších funkcií. Ako sa knižnica titulov skutočne rozšíri a aké novinky prídu, sa dozvieme neskôr.

Platforma má obsah pre celú rodinu. V USA poskytuje aj tituly z portfólia skupiny WarnerMedia – Warner Bros., DC, Cartoon Network, Adult Swim a klasické filmy od Turnera. Dokopy je to 10 000 obsahu.

Časť obsahu bude navyše v Ultra HD a s priestorovým zvukom. HBO Go tieto možnosti neponúka.

Očakáva sa, že bude lokalizovaný

HBO Max tiež produkuje exkluzívny obsah iba pre túto službu. Zároveň však v katalógu zakúpila aj filmy a seriály. Vzhľadom na to, že HBO Go je úplne lokalizovaný do češtiny, očakáva sa lokalizácia aj pre HBO Max.

READ  Živý prenos zadarmo, televízny kanál, série, finále play-off Euro 2020, konečný čas štartu - slnko

Miestna kancelária HBO zatiaľ nechce povedať viac. „Viac podrobností sa dozviete včas,“ povedala pre Živé.sk hovorkyňa HBO Europe Pavla Brožková.

HBO Max je možné sledovať na webe v USA, existujú aplikácie pre iOS, Android, Android TV, Apple TV, PlayStation 4, Samsung TV, Xbox a Amazon Fire. Nie je známe, či bude rovnaká podpora aj u nás.

Táto služba má aplikáciu pre mnoho platforiem v USA.

Fotogaléria

Táto služba má aplikáciu pre mnoho platforiem v USA.

Zdroj: HBO Max

Konkurencia rastie

Počet streamovacích služieb a konkurencia pre ne stále rastie. Rýchlo vyhľadajte tituly v češtine pomocou služby Netflix. Nedávno obnovila svoju službu Voyo a Markíza.

Budúci rok k nám zavíta aj Disney so službou Disney +. Lokalizácia do češtiny vraj sa momentálne pripravuje Prime Video z Amazonu.

Včera oznámila spustenie vlastnej služby Discovery. Platforma Discovery + bude dostupné aj na Slovensku.

Discovery oznámil uvedenie Discovery +.

Prečítajte si tiež

Ďalší gigant na scéne: Discovery zavádza streamovaciu službu. S tým tiež počíta …

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close