Svet

Bulharsko a Maďarsko sú na konci rebríčka HDP EÚ – Novinite.com

EurostatNajnovšie zverejnené údaje za rok 2022 ukazujú hlboko ekonomické Rozpory v rámci Európskej únie poukazujú na výrazné rozdiely medzi prosperujúcimi a bojujúcimi národmi.

Luxembursko a Írsko naďalej dominujú s vysokým HDP (HDP) na obyvateľa, čo je 156 % a 135 % nad priemerom EÚ. V ostrom kontraste, Bulharsko Je zaznamenaná relatívna poloha, ktorá ukazuje a HDP o 38 % menej na obyvateľa ako je priemer EÚ. Grécko a Slovensko tiež zaostávajú s číslami 33 % a 29 % pod priemerom.

Dôkladná štúdia o HDP a spotreba na obyvateľa vysvetľujú výrazné rozdiely ekonomické Pôsobenie v rámci členských štátov EÚ. Okrem Luxemburska a Írska, Dánska, Holandska, Rakúska a Belgicka HDP Údaje na obyvateľa sú o 20 % vyššie ako priemer EÚ.

Hlbšie skúmanie metrík osobnej pohody, analýza skutočnej osobnej spotreby (AIP) odhaľuje jednotlivca Bulharsko A Maďarsko Expozícia na veľmi nízkych úrovniach v rámci EÚ. Chorvátsko, Lotyšsko a Slovensko predstavujú výzvu ekonomické Terén pre tieto krajiny.

Luxembursko naďalej určuje štandard AIP Pomer na obyvateľa je pohodlne 38 % nad priemerom EÚ. Bulharsko31 % je však pod priemerom. Najmä Bulharsko preukázal zlepšenie v AIP V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi sa trend prejavuje v Chorvátsku, Rumunsku a Írsku.

Naproti tomu viaceré krajiny EÚ zaznamenali pokles, vrátane Dánska, Nemecka a Fínska. AIP Úrovne naznačujú zmenu ekonomické Mechanika.

Obsiahly Eurostat Správa rozširuje svoju analýzu na krajiny mimo EÚ, ako je Nórsko, Island, Švajčiarsko, Turecko a západný Balkán. HDP A AIP Úrovne v porovnaní s priemerom EÚ.

READ  USA zakázali prokuratúru a deväť úradníkov Ordega z ministerstva energetiky, hospodárstva a starostu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close