Veda

Bývalá zdravotná sestra morského veterinára bez domova, ktorá bola predtým bez domova, sa vracia uprostred pandémie

Americký námorný veterán, ktorý išiel z bývania na ulici, aby sa stal zdravotnou sestrou v nemocnici na Long Islande, našiel inšpiráciu na pomoc bezdomovcov pri pandémii koronavírusov,

Antranik „Andy“ Garabedian (41 rokov) využil svoje skúsenosti na založenie charity pre bezdomovcov, keď sledoval, ako vírus vyberá svoju daň na ľuďoch na ulici – a povedal, že rozdal takmer 1500 jedál cez päť mestských častí a okres Nassau, Long Ostrov od apríla.

„Vždy som hovoril, že urobím niečo, aby som pomohol ľuďom, ktorí potrebovali viac pomoci ako ja,“ povedal Garabedian pre The Post. „Len som nevedel, že to bude pandémia.“

Rodák z Long Islandu vie z prvej ruky o bezdomovectve: začiatkom dvadsiatych rokov minulého storočia strávil na uliciach asi tri roky po tom, čo dostal prepustenie z Marines.

Garabedian sa stále držal námorného zboru. ““ hodnoty „prispôsobiť sa, improvizovať, prekonať“, keď sa snažil vytvoriť svoju vlastnú cestu. Dokonca by sa dobrovoľne prihlásil do jedální a do kuchýň – bez toho, aby musel uznať, že potrebuje pomoc.

„Mohol by som tam ísť ukradnúť jedlo a nikto by nevedel, že to potrebujem,“ uviedol. „Rozpaky boli pravdepodobne najväčšou vecou … pripúšťajúc, že ​​som nebol v poriadku.“

Garabedian nakoniec povedal, že vedel, že nemôže žiť tak, ako bol.

„Bol som na konci rozumu,“ povedal. Najhoršie na tom bolo „vedieť, že v skutočnosti neexistujem.“

„Chodil som po ulici a hovoril som si:“ Musí byť viac ako toto. “ Je to ohromujúce. Nechcel som byť bez domova. “

Silvester 2007 bol v uliciach Smithtown, LI, chladný a únavný, a Garabedian povedal, že v tú noc plánuje koniec svojho života.

Potom sa zastavil pri fare miestneho katolíckeho kostola, sv.

READ  Astronómovia nachádzajú možné známky života na Venuši

Muž, ktorý odpovedal na dvere, „mohol povedať, že som na konci povrazu a pozval ma dovnútra,“ povedal Garabedian.

Andy Garabedian
Edmund J. Coppa

Mníška tam dala sendvič s grilovaným syrom a pohár mlieka, a kňaz mu ponúkol detskú postieľku na noc.

Ich láskavosť prinútila Garabediana, aby prišiel na spôsob, ako sa prihlásiť na Suffolk County Community College a vrátiť sa na nohy. Vášeň v ošetrovateľstve našiel.

Na vrchole vypuknutia koronavírusu v New Yorku minulú jar bola židovská dolina Long Island židovského údolia „zabitá“, povedala Garabedian, zdravotná sestra.

„Boli sme tak zaplavení.“ Nemali ste ani šancu dýchať. “

V jednom dni sa v pohotovostnej nemocnici Northwell Health Hospital nachádzalo 200 ľudí, aj keď bola postavená tak, aby zvládla maximálne 60 osôb, pripomenul si. Garabedian povedal, že raz stratil 10 pacientov za 24 hodín.

Najmenej 40 pacientov, ktorých liečil COVID-19, bolo bez domova.

Povedali mu, že život na uliciach bol vírusom drsnejší, bez panikovania, málo kúskov jedla, ktoré by sa dali z koša, a menej miesta v útulkoch a kuchyniach na polievku. Spýtal sa, čo plánujú urobiť, a povedali mu: „Pokúste sa zomrieť,“ povedal.

„Vážilo ma to,“ povedal Garabedian. „Vedel som presne, čo prechádzajú.“

Po krátkej návšteve Midtown, kde Garabedian rozdával bielkovinám, ponožkám a iným položkám, ktoré mal vo svojom aute, skupine bezdomovcov, sa rozhodol vrátiť sa vo väčšej miere.

Požiadal spolupracovníkov o pomoc – a za jeden týždeň darovali 4 000 dolárov.

„Ľudia si začali uvedomovať, že sme sa stali tak desenzibilizovaní voči tomu, čo sa deje okolo nás, mnohí sa cítime veľmi beznádejní, že to je spôsob, ako získať vykúpenie,“ uviedol Garabedian.

Garabedian s Dawna Sheikh.
Garabedian s Dawna Sheikh.Edmund J. Coppa

„Ide o to, aby sme ľuďom dali zmysel pre komunitu, aby sa cítili, akoby patrili.“

READ  NASA a SpaceX študujú problém s padákom, ale nevidia veľké obavy o bezpečnosť

Hrdina zdravotnej starostlivosti použil hotovosť na nákup sendvičov a jedlá z miestnych reštaurácií – podporovali ich aj pri pandémii – a potom jedlo darovali bezdomovcom. Balíky doplnil položkami kúpenými z vlastných peňazí.

„Keď sa tam dostanem, cítim sa dvakrát dobre,“ povedal Garabedian.

S pomocou inej zdravotnej sestry, Dawny Scheichovej, as podporou správy nemocnice sa mu podarilo zaregistrovať svoju charitu – Agregované srdce, Teraz pracuje päť dní v týždni ako zdravotná sestra a jeden deň trávi prípravou na charitu a jeden deň vydávaním.

Napriek tomu však pomocník sám potrebuje nejakú pomoc – napríklad pri vytváraní webovej stránky – a už nie je v rozpakoch to priznať.

„Nie je to len o mne,“ povedal, „Je to o tom, že sa všetci obetujeme.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close