Technológie

Bývalý minister vnútra SR opäť obvinený z korupcie – EURACTIV.com

SMER-SD, ktorý momentálne vedie v posledných prieskumoch verejnej mienky, čelí ďalšiemu obvineniu z korupcie, ktoré by sa dalo zvrátiť pomocou kontroverznej rubriky.

Trojnásobný minister vnútra za SMER-SD Robert Kaliňák čelí obvineniu z korupcie.

Od roku 2012 bol obvinený z toho, že pomáhal platiť šéfovi slovenskej finančnej správy výmenou za jeho lojalitu. Bonus 200 000 eur ročne vraj dostal od Josepha Brecka, oligarchu s úzkymi väzbami na SMER-SD. obvinený v prípade. Kaliňákov právnik uviedol, že obvinenie bolo „založené iba na nepravdivom vyhlásení“.

SMER-SD od zmeny režimu v roku 2020 videl niekoľko významných osobností vrátane jeho lídra Roberta Figa. Od apríla minulého roka je Kaliňák druhýkrát obvinený z trestného činu.

Skoršie obvinenia zo zosnovania zločineckej skupiny vo vláde boli stiahnuté v novembri po tom, čo generálny prokurátor Maroz Žilinka použil kontroverzný mechanizmus, aby sa nedostal pred súd. Po prezidentskej výzve je kontroverzný článok 363 v právnej kontrole na Ústavnom súde SR.

V predčasných voľbách naplánovaných na 30. septembra bol prvý prieskum SMER-SD, po ňom Hlas-SD s prebehlíkmi SMER-SD, ukázal minulotýždňový prieskum.

(Barbara Smušková | EURACTIV.sk)

READ  Zberateľský obchod Gepard ponúka posádku BBC Bargain Hunt

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close