Hlavné správy

Česká republika nevylúčila predĺženie hraničných kontrol na hraniciach so Slovenskom po 28. októbri

Predstavitelia Českej republiky uviedli, že nevylučujú predĺženie hraničných kontrol na hraniciach so Slovenskom po 28. októbri, keďže počet migrantov, ktorí sa snažia nelegálne prekročiť hranicu, stále stúpa.

Český minister vnútra Vit Ragusan začiatkom tohto týždňa uviedol, že hraničné kontroly na česko-slovenskej hranici zostanú v platnosti aj po 28. októbri. Zároveň sa tiež naznačilo, že orgány krajiny môžu rozhodnúť o jeho predĺžení. Akcie na ďalší mesiac, SchengenVisaInfo.com správy.

Minister Ragusan okrem vydania takéhoto stanoviska poznamenal, že krajina ešte potrebuje schválenie na úrovni EÚ, na čo v súčasnosti pripravuje podklady na rokovania, vysvetľuje Brnenský denník.

V súvislosti s česko-nemeckou hranicou minister uviedol, že zavedenie hraničných kontrol sa neplánuje.

Česká republika zaviedla hraničné kontroly so Slovenskom od 28. septembra do 29. septembra o polnoci. Odvtedy sa opatrenia neustále predlžovali.

Po zavedení hraničných kontrol minister Ragusan uviedol, že takéto opatrenia sú potrebné na boj proti nelegálnemu prisťahovalectvu, keďže počet ľudí, ktorí do krajiny nelegálne vstúpili tento rok, stúpol na 1200.

Minister okrem toho poznamenal, že väčšina osôb nelegálne vstupujúcich na územie Českej republiky pochádza zo Sýrie s cieľom dostať sa do Nemecka.

„Je to tranzitná migrácia, väčšina z nich smerovala do Nemecka. Spôsobilo to napätie na nemeckých hraniciach. Povedal minister.

Okrem zavedenia hraničných kontrol, České úrady nasadili na hranicu so Slovenskom ďalších 320 vojakov, aby zastavili záplavu migrantov.. Predstavitelia uviedli, že vojaci budú nasadení v štyroch rotáciách a budú zapojení do spoločného hliadkovania.

Podobne ako Česká republika, aj Rakúsko zaviedlo a naďalej má hraničné kontroly so Slovenskom.

Rakúsko obnovilo kontroly na hraniciach so Slovenskom koncom septembra, uviedla krajina Aktivity potrvajú do konca októbra. Rakúsko zaviedlo hraničné kontroly so Slovenskom z rovnakého dôvodu – v boji proti nelegálnemu pohybu a pašovaniu ľudí.

READ  Bývalý predseda slovenskej vlády čelí trestnému stíhaniu

Migračná situácia zostáva pre rakúske orgány prioritou. Keďže počet nelegálnych vstupov vzrástol, rakúske úrady sa zamerali na azylovú otázku.

Medzi hlavné témy, o ktorých sa diskutuje v iných krajinách EÚ, patrí otázka migrácie. Z tohto dôvodu Komisia EÚ zdôraznila, že prijatie Dohody o azyle pre migrantov je jedným z kľúčových faktorov trvalo udržateľného pokroku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close