Veda

Čo boli tie svetlá na oblohe nad Montanou?

Niektorí Montánania videli v sobotu večer na oblohe niečo trochu zvláštne.

Kara Baszler poslala videozáznam videný nižšie s tým, že keď pozerali svetlá, pozerali sa spolu s manželom na nočnú oblohu.

Začali miznúť a potom sa znova objavili. Kara hovorí, že sa to stalo okolo 20:00 na niekoľko minút a pozeralo sa na západ blízko Kelly Island (neďaleko Missoula).

Tvrdí, že neverí na mimozemšťanov, takže si myslela, že to môže byť nejaký druh vojenského výcviku – ale tieto svetlá boli v skutočnosti malé satelity prechádzajúce nad nimi, ktoré vypustil SpaceX.

The Web spoločnosti SpaceX vysvetľuje: „SpaceX vyvíja širokopásmový internetový systém s nízkou latenciou, aby uspokojil potreby spotrebiteľov na celom svete. Vďaka zostave satelitov s nízkou obežnou dráhou Zeme bude spoločnosť Starlink poskytovať rýchly a spoľahlivý internet populáciám s malou alebo žiadnou konektivitou, vrátane tých, ktoré sú pripojené k internetu.“ vo vidieckych komunitách a na miestach, kde sú existujúce služby príliš drahé alebo nespoľahlivé. ““ Webová stránka Space.com obsahuje informácie o tom, ako môžete sledovať pohyb satelitov.Nie je to prvýkrát, čo je nad Montanou a zdvihnutým obočím videná šnúra satelitov Starlink. V Decembra 2019, ľudia v okolí Browning, Rocky Boy a Lodgepole zdieľali fotografie so správami MTN News, ktoré ukazovali rad jasných svetiel na oblohe, a ľudia v iných oblastiach Montany ich hlásili tiež.

V tom čase meteorológ John Belski z televíznej stanice WLKY hlásil, že Spoločnosť SpaceX tento rok vypustila dve sady satelitov s názvom Starlink. Každý štart mal 60 malých satelitov, ktoré obiehali okolo Zeme vo výške viac ako 300 míľ. A meteorológ Will Haenni zo stanice WWMT zverejnené: „Svetlé body na oblohe sú satelity, ktoré sa nachádzajú asi 175 míľ nad povrchom Zeme. Vyzerajú byť jasné vďaka ich slnečnému poľu odrážajúcemu slnečné svetlo späť na temnú stranu našej planéty.“

READ  Obrovský nový mäsožravý dinosaurus objavený s ručnými zbraňami ako T. rex

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close