Salisbury získalo druhý titul v sezóne ATP Masters 1000, zatiaľ čo zoznam Britov stále rastie

Osem ďalších titulov bolo pridaných k pôsobivému vyznamenaniu Britov, keď sa odvíja sezóna na tvrdých kurtoch, blíži sa štvrtý a posledný grandslamový turnaj sezóny. Prečítajte si najlepšie výsledky z rušného týždňa v britskom tenise.

Salisbury vyhralo v Cincinnati

Po mesačnom výpadku pre bolesti chrbta, Joe Salisbury Po tom, čo vyhral svoje prvé tituly na Western a Southern Open spolu s partnerom Rajeevom Ramom, zaznamenal silný návrat.

Britsko-americký pár porazil minuloročných šampiónov Paris Masters Tima Puetsa a Michaela Venusa 7-6(4), 7-6(5) a získal tak Cincinnati korunu.

Do finále postúpili víťazstvami v rade za sebou nad Denisom Shapovalovom a Karenom Kachanovom a Santiagom Gonzalezom a Edouardom Rogerom-Vasselinom. Ich zápas prvého kola proti Thanasi Kokkinakisovi a tohtoročnému finalistovi dvojhry Wimbledonu Nickovi Kyrgiosovi vyústil do tie breaku.

„Víťazstvo tento týždeň nám dáva veľkú sebadôveru,“ zamyslel sa Salisbury. „V prvom rade je to veľký turnaj, náš tretí titul Masters 1000 a Rajov domáci turnaj, takže vyhrať tu je veľmi špeciálne.

„Už je to nejaký čas, čo sme spolu hrali od Wimbledonu a minulý týždeň sme prehrali v prvom kole, takže je pekné tento týždeň vyhrať a ísť na US Open.“

Dvojča sa teší na Aldershot a Memphis

Na ITF World Tennis Tour 25K v Aldershote pokračovali Freya Christie z Nottinghamshire a Ali Collins zo Škótska vo svojej forme víťazstvom 7-6(6) 6 vo štvorhre Foxhills W25 začiatkom tohto mesiaca. -3 Japonsko porazilo Eri Shimizu a Ramu Ueda.