Technológie

Dnes večer môžete v Spojenom kráľovstve stále vidieť polárnu žiaru – zistite, ako získať upozornenia na mobilný telefón

Vypukla nová geomagnetická búrka, ktorá zvyšuje možnosť, že Spojené kráľovstvo bude už tretíkrát za sebou vystavené polárnym lúčom s ich očarujúcimi zelenými a ružovými odtieňmi.

Polárna žiara pri pohľade zo Staffordshire((Foto Rod Kirkpatrick/RKB)

Po víkende, kedy sa obloha už rozžiarila tancujúcou polárnou žiarou, hviezdy v Spojenom kráľovstve sršia vzrušením, pretože polárna žiara má dnes večer šancu znovu sa objaviť. Outdooroví nadšenci dúfali, že tento víkend sa bude konať ďalšie kolo oblohy, pričom niektorí si vyberú scénické alebo oficiálne miesta, aby si užili predstavenie. Aj keď bola piatková šou veľkolepá, nádeje na možný prídavok sú veľké.

Začala sa nová geomagnetická búrka, ktorá podnietila špekulácie, že Spojené kráľovstvo by mohlo byť v tretej po sebe idúcej noci mágie severných svetiel, ktoré by zobrazovalo svoje typické zelené a ružové víry. Meteorológ kanála 4 Liam Dutton informoval X: „**NAJNOVŠIA PREDPOVEĎ VESMÍRU NOAA** V nedeľu sa očakávajú ďalšie výrony koronálnej hmoty (CME). To znamená, že je pravdepodobná ďalšia silná alebo intenzívna geomagnetická búrka. Takže možno ďalšia Aurora Borealis podobná Veľkej Británii ?

Prečítajte si viac: Martin Lewis posiela naliehavé varovanie pracovníkom o mzdách nižších ako 60 000 libier jednoduchou „10-minútovou kontrolou“

Červené upozornenie od Aurorawatch UK(žiadny kredit)
Aurorawatch UK vydala v nedeľu žlté varovanie(AuroraWatch UK)

Pripravte sa na fascinujúce zobrazenie polárnych svetiel, pretože AuroraWatch UK vydalo žlté varovanie. Predpoveď sa zhoduje s oznámením meteorologického úradu o vzácnom varovaní pred silnou geomagnetickou búrkou tento víkend; Takmer 20 rokov po prvom odvysielaní.

Podľa amerického Národného úradu pre oceán a atmosféru (NOAA) minulý štvrtok Zem roztrhala na kusy nezvyčajná masívna geomagnetická búrka triedy G5. Táto „extrémna“ búrka predstavuje najvyššiu kategóriu z hľadiska slnečných búrok. Búrka bola spôsobená „obrovským, zložitým“ zhlukom slnečných škvŕn, ktorého veľkosť je pozoruhodne 17-krát väčšia ako veľkosť našej planéty.

READ  Yuji Naga vymaže zo skupinovej fotografie bývalého kolegu a tvorcu Sonic Naoto Oshimu

Posledná známa búrka triedy G5 sa vyskytla pred dvoma desaťročiami v októbri 2003, čo malo za následok výpadok elektriny vo Švédsku, takéto udalosti sú extrémne zriedkavé. Približne každých 11 rokov sa slnečné póly prevrátia, čo vedie k nárastu slnečnej aktivity, čo vedie k veľkolepým zobrazeniam severných svetiel. Vedci predpovedajú, že ďalšie slnečné maximum nastane do konca roku 2024.

Napriek nárastu počtu pozorovaní polárnej žiary v piatok boli mnohí sklamaní, že o tom nevedeli okamžite, a tak prišli o príležitosť, ktorá sa vám raz za život stane. Po udalosti to mnohí opísali ako zážitok z „bucket listu“, čím zdôraznili dôležitosť vidieť toto prírodné divadlo. Zvážte stiahnutie bezplatnej aplikácie do telefónu, aby ste nezmeškali budúce predstavenia.

AuroraWatch UK je bezplatná služba, ktorá poskytuje upozornenia, keď sú z Veľkej Británie viditeľné polárne svetlá. Túto aplikáciu spravuje Space and Planetary Physics Group, Department of Physics, Lancaster University. Aplikáciu s názvom AuroraWatch UK Aurora Alerts nájdete v obchode s aplikáciami vášho telefónu. Po stiahnutí budete na svoj telefón dostávať upozornenia vždy, keď sa vyskytne potenciálna aktivita Northern Lights. Napríklad minulú sobotu bolo vydané červené upozornenie, ako je znázornené na obrázkoch vyššie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close