Zábava

Do CEE Animation Talents 2022 bolo vybraných deväť krátkych animovaných filmov

CEE Animation Forum 2022

Autor:

– Projekt je kolekciou deviatich krátkych animovaných filmov od vysoko talentovaných mladých tvorcov animovaných filmov zo strednej a východnej Európy.

Zníženie Autor: Recca Anna Scally

The Animačné talenty strednej a východnej Európy Selekcia sa zameriava na talenty, ktorých práca je prísľubom a dobrým znamením pre úspešnú budúcu kariéru. Cieľom nie je zvyšovať predaj, ale podporovať šírenie na filmových trhoch, najmä medzi filmovými distribútormi, sales agentmi a riaditeľmi festivalov. „Pôvodným zámerom vytvorenia tohto každoročného výberu bolo pokúsiť sa zviditeľniť animáciu z regiónu CEE v zahraničí a pomôcť mladým filmárom s ich festivalovými turné,“ vysvetľuje. Maroz BrojoKoordinátor projektu.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Každoročne sa schádza odborná porota, aby vybrala najlepšie regionálne diela vyrobené v danom roku. Umelecký riaditeľ festivalu Annaida Orosová (PrimárnyMaďarsko), Oľga Bobrovská (Stop trikuPoľsko), Pavel Horáček (AnifilmČeská republika), Ivana Sužová (Obrad AnkaSlovensko), Daniel Sulzic (Animafest ZáhrebChorvátsko) a Igor Brusel (AnimathekaSlovinsko) sa tentoraz zúčastnilo skúšky.

V osemročnej histórii programu bolo spropagovaných takmer 50 krátkych filmov a celosvetovo sa uskutočnilo viac ako 200 premietaní.

CEE Animation Talents 2022 pozostáva z deviatich krátkych animovaných filmov zo siedmich krajín, buď bez dialógov, alebo s anglickými titulkami. 73-minútový set je určený dospelému publiku. Organizátori uprednostňujú prezentáciu kolekcie na rôznych svetových filmových festivaloch, ale ponúkajú práva aj na online podujatia.

Výber na CEE Animation Talents 2022 je nasledovný a môžete nájsť viac informácií o všetkých krátkych filmoch Tu:

AvantMarcel Mostoha (Maďarsko)
CacperaKata Kukik (Chorvátsko)
Domov, sladký domovDavid Stump (Česká republika)
OceániaŠtefan Vojvodov (Bulharsko)
Prezident Lourajter – OsudMatej Mihali (Slovensko)
Zníženie – Rekha Anna Sakhali (Maďarsko)
sestryAndrea Selezová (Česká republika)
Dúfame, že sa už nemusíte vracaťAnastasja Naumenko (Poľsko)
Biela je čierna a pravá láskaAnja Paternosterová (Slovinsko)

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close