Technológie

Dom, ktorý kúpil kráľ Charles pre dôverníka zosnulej kráľovnej

So svojou zvetranou tehlovou fasádou a plastovými okennými rámami má ďaleko od vľúdnej a podpornej chaty, ktorú si užívala počas svojich rokov ako kráľovnina komoda.

Ale trojizbový bungalov Angela Kelly (66) za 465 000 libier, jeden z najbližších dôverníkov kráľovnej Alžbety, môže konečne volať domov vďaka panovníckej štedrosti.

Ako ministerstvo obrany minulý rok oznámilo, pani Kelly bola požiadaná, aby opustila chatu uvedenú v zozname II. stupňa vo Windsor Estates do niekoľkých mesiacov po smrti Jej Veličenstva v roku 2022.

Charles sa však rozhodol dodržať sľub svojej matky, že poskytne doživotný domov svojmu oddanému služobníkovi, a múdro kúpi dom.

Angela Kelly (66) bola jednou z najbližších dôverníčok zosnulej kráľovnej Alžbety.
Dom v Yorkshire kúpil kráľ Charles pre pani Kelly, šatník a osobnú asistentku zosnulej kráľovnej.

Nehnuteľnosť v štýle 80. rokov, ktorá je považovaná za súčasť dohody, ktorá bráni pani Kelly zdieľať štátne tajomstvá, sa nachádza 260 míľ od Berkshire v Peak District a ponúka úžasný výhľad na zvlnené kopce.

Platba bola uskutočnená priamo z bankového účtu kráľovskej rodiny Coutts a predpokladá sa, že akonáhle pani Kellyová zomrie, majetok sa vráti korune.

Aj keď to môže byť krok nižšie od jeho historického domu vo Windsore, bungalov má priestrannú obývaciu izbu s plynovým krbom, útulnú jedáleň a otvorenú kuchyňu.

Kelly bola požiadaná, aby opustila svoju chatu uvedenú v zozname II. stupňa na Windsor Estate (na obrázku) v priebehu niekoľkých mesiacov po smrti Jej Veličenstva v roku 2022.
Kráľovná Alžbeta sedí v prvom rade na výstave v roku 2018 s Annou Wintour (tretia vpravo), výkonnou riaditeľkou British Fashion Council Caroline Rush (vľavo) a kráľovskou krajčírkou pani Kelly (druhá vpravo).

Pani Kellyová vydala dve knihy o spolupráci s Jej Veličenstvom a mala povolenie kráľovnej napísať tretiu.

Ale keď jej ponúkol dom, vyšší palácový pomocník zastupujúci kráľa ponúkol ako súčasť dohody dohodu o mlčanlivosti.

Dobre umiestnený zdroj nazval NDA „príkaz na pečenie“, ktorý zakazoval výrobcovi oblečenia používať slová „kráľ“ a „palác“ na komerčné účely.

Pani Kelly zbožňovala zosnulá Queen a na London Fashion Week v roku 2018 sa k nej pridala aj redaktorka Vogue Dame Anna Wintour.

V roku 2012 bol vymenovaný do Kráľovského viktoriánskeho rádu a v posledných dňoch bol medzi hŕstkou osobných zamestnancov po boku kráľovnej. Ale pani Kellyová často drala perá kolegom a pre svoj temperament ju prezývali „AK-47“.

READ  Ghost of Tsushima verzia 1.1 prinesie možnosť náboru psov a na PS5 si to všetko užijeme pri 60 fps

Keď sa po smrti kráľovnej vrátil do Windsoru a niesol vrecia s majetkom Jej Veličenstva, zámky na kráľovských apartmánoch hradu boli vymenené, čím sa skončil jej neobmedzený prístup.

V máji minulého roku bola pani Kelly odfotená, ako si balí svoju malebnú chatu do nového života na severe.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close