Ekonomika

EAM S Jaishankar a Ali Sabri diskutujú o hospodárskom oživení Srí Lanky

Minister zahraničných vecí S Jaishankar viedol v sobotu rozsiahle rokovania so srílanskou ministerkou zahraničných vecí MUM Ali Sabri, pričom sa zameral na uľahčenie hospodárskej obnovy Srí Lanky a podporu bilaterálneho obchodu.

Minulý rok India poskytla finančnú pomoc v hodnote približne 4 miliardám USD Srí Lanke, ktorá sa zmietala v ťažkej hospodárskej kríze, vrátane úverových liniek na nákup potravín a paliva.

Naí Dillí poskytlo Medzinárodnému menovému fondu (MMF) záruky, že zabezpečí záchranný balík vo výške 2,9 miliardy dolárov.

„Je skvelé stretnúť sa s FM @alisabrypc zo Srí Lanky. Ďakujeme za účasť #RaisinaDialogue2023,“ napísal Jaishankar na Twitteri.

„Našu spoluprácu sme zamerali na uľahčenie hospodárskej obnovy Srí Lanky. Diskutovalo sa o investičných, obchodných a rozvojových partnerstvách,“ povedal.

Sabri označil stretnutie za „konštruktívne“.

„Stretol som sa s indickým ministrom zahraničných vecí @DrS Jaishankarom v rezidencii Hyderabad počas mojej oficiálnej návštevy v Naí Dillí. Mali sme konštruktívne bilaterálne stretnutie a prehodnotili sme súčasný stav vzťahov medzi Indiou a Srí Lankou,“ povedal.

Sabri bola v Naí Dillí, aby sa zúčastnila na dialógu Raisina.

Samostatne bilaterálne rokoval minister zahraničných vecí s kanadskou kolegyňou Mlanie Joly, slovenským ministrom zahraničných vecí Rastislavom Kačerom a Araratom Mirzoyanom z Arménska.

„Rozsiahly rozhovor s kanadským FM @melaniejoly. Diskutovalo sa o programe G20 a globálnom vývoji. Bilaterálne otázky zahŕňajú obchod, konektivitu a medziľudské vzťahy,“ napísal Jaishankar na Twitteri.

Kým Jolie bola v Indii na stretnutí ministrov zahraničných vecí G20, na rokovania s Raisinovou prišli slovenský a arménsky minister zahraničných vecí.

Na stretnutí s Kasserom Jaishankar povedal, že obe strany zaznamenali stabilný pokrok v politických a ekonomických vzťahoch a v diskusiách sa zaoberali aj ukrajinským konfliktom a ďalším globálnym vývojom.

„S potešením podpisujem zmluvu o programe kultúrnej výmeny so Slovenskou republikou,“ napísal na Twitteri.

READ  bne IntelliNews - VISEGRAD Blog: Slovensko si nemôže dovoliť premárniť ďalšie štyri roky

V ďalšom tweete Jaishankar uviedol: „S potešením vítam FM @AraratMirzoyan z Arménska. Prehodnotili sme naše bilaterálne a multilaterálne partnerstvo. Diskutovali sme o programe spolupráce na širokom základe.

(Zamestnanci Business Standard mohli prepracovať iba nadpis a obrázok tohto prehľadu; zvyšok obsahu sa generuje automaticky z agregovaného informačného kanála.)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close