S olympijskou kvalifikáciou zabezpečenou, USA U-20 MYNT sa dnes večer postavia Dominikánskej republike na majstrovstvá Concacaf U-20.

Mládežnícky národný tím USA mužov do 20 rokov

Finále majstrovstiev sveta do 20 rokov v Concacafe 2022

Spojené štáty americké proti Dominikánskej republike

Estadio Olímpico Metropolitano; San Pedro Chula, Honduras

3. júla 2022

20:00 ET (FS1, TUDN)

Po získaní olympijského miesta budú USA čeliť Dominikánskej republike o titul CONCACAF U-20:

Po úspešnej kvalifikácii na Majstrovstvá sveta vo futbale hráčov do 20 rokov 2023 a olympijské hry v roku 2024 postúpi mládežnícky národný tím USA mužov do 20 rokov na svoj tretí šampionát hráčov do 20 rokov za sebou dnes večer o 20:00 ET (FS1, TUDN) proti Dominikánskej republike. )

Spojené štáty si v piatok večer na Estadio Morazan v San Pedro Sula zabezpečili miesto na olympiáde víťazstvom 3:0 nad hostiteľským Hondurasom. Teraz, po prvom zisku titulu v rokoch 2017 a 2018, sa US U-20 usilujú o svoje tretie majstrovstvá konfederácií na tejto vekovej úrovni.

Dominikánska republika sa prekvapivo prebojovala do finále turnaja, keď sa kvalifikovala na svoje prvé majstrovstvá sveta FIFA, keď im presadila lístky na majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov a olympijské hry. Los Quixianos Po prvenstve v predkvalifikačnej skupine v novembri postúpili priamo do osemfinále a hneď tri vyhrali, aby sa dostali na šampionát.

Sledujte U-20 MYNT počas celého turnaja ussoccer.com, Facebook, Twitter A Instagram.

USA vs. Dominikánska republika:

• USA a Dominikánska republika sa stretli raz na šampionáte CONCACAF hráčov do 20 rokov, pričom USA vyhrali 9:0 v druhej skupinovej fáze turnaja v roku 1976.
  • Výhra USA 9:0 je tretím najväčším víťazstvom všetkých čias, za víťazstvom 13:0 nad Americkými Panenskými ostrovmi v skupinovej fáze 2018 a 10:0 na úvod turnaja nad Svätým Krištofom a Nevisom. Tento rok za 20 CU.
  • Bolo to šieste vystúpenie Dominikánskej republiky v 28 ročníkoch majstrovstiev CONCACAF U-20 a ich prvé vystúpenie vo vyraďovacích fázach. Pred rozšírením turnajového poľa v roku 2018 sa DR nezúčastnil turnaja od roku 1980.
  • Dominikánska republika zdolala Jamajku 1:0 vo štvrťfinále majstrovstiev sveta vo futbale hráčov do 20 rokov 2023. Toto je prvá kvalifikácia DR na akékoľvek podujatie Majstrovstiev sveta FIFA a 12. karibská krajina, ktorá bude reprezentovať Concacaf na Majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov.
  • Dominikánska republika vyhrala svoj prvý mužský olympijský futbalový turnaj v rozstrele z pokutového kopu v semifinále. Proti Guatemale sa stali desiatym národom CONCACAF, ktorý dosiahol turnaj.
READ  Niekoľko hodín predtým, ako sa Cristiano Ronaldo stretol so Slovenskom, šokoval odchod zo svojej rodnej krajiny, keď predpovedal vzostup Saudskej Pro League.

Splnený olympijský sen:

Prvýkrát od roku 2008 sa Spojené štáty vrátia k mužskému olympijskému futbalu v Paríži v roku 2024 po víťazstve 3:0 nad Hondurasom v piatok večer. USA, ktoré hrali pred vypredaným publikom na Estadio Morazan, viedli domáci tím od začiatku a v tretej minúte uchmatli neohrozené vedenie 1:0 gólom stredopoliara Paxtona Aaronsona. USA nikdy nespustili plyn, vtrhli späť a v 22. minúte strelili prvý gól Alejandra Alvarada Jr. Útočník Quinn Sullivan strelil tretí gól tesne pred polčasom a obrana USA bola silná v druhom polčase proti Hondurasu, čím sa stala prvým tímom USA, ktorý dosiahol Paríž 2024 a kvalifikoval sa na olympijské hry.

Historický beh pre doktora:

Dominikánska republika si zabezpečila tri pôsobivé víťazstvá vo vyraďovacej fáze, aby sa prvýkrát dostala do finále šampionátu Concacaf U-20. Los Quixianos Cesta na majstrovstvá sa začala v predkvalifikácii vlani v novembri, keď góly v 88. a štvrtej minúte prestávky v druhom polčase im vyniesli remízu 2:2 so Svätou Luciou na čele B-skupiny.

Po víťazstve v predkvalifikačnej skupine postúpil TR priamo do osemfinále, kde čelil El Salvadoru, ktorý vyhral pravidelný G turnaja. Dominikánska republika vyhrala 5:4 vďaka trestu zo 78. minúty od stredopoliara Interu Miami CF Edisona Asconu. Los Quixianos Vo štvrťfinále porazili Jamajku 1:0 a zabezpečili si postup na majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov. Potom, čo v prvom polčase prehrávali 2:0, DR strelili dva góly za dve minúty v druhej minúte, čím si vynútili predĺženie a penalty, vyhrali 4:2 a získali svoju prvú olympijskú príležitosť.

Odkedy Concacaf na jar 2019 prijal nový kvalifikačný formát na MS mládeže s 20 tímami, Dominikánska republika je prvým predkvalifikačným tímom, ktorý postúpil priamo do osemfinále a vyhral vyraďovacie fázy v piatich zápasoch (2019 CU17, 2020 CWU20). , 2022 CWU20, CWU17 a CU20).

READ  Päť faktov o Rafaelovi Nadalovi na turnaji Monte Carlo Tennis Masters

Formát súťaže:

Tento rok sa koná 28. ročník majstrovstiev Concacaf U-20. Súťaž začala ako Concacaf Youth Tournament v roku 1962, pričom dva tímy sa kvalifikovali na Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov v rokoch 1976–1994 a štyri tímy od roku 1996 do súčasnosti.

Po nespočetných rôznych formátoch v priebehu rokov, turnaj v roku 2022 predstavuje novú súťaž 20 tímov, podobnú najnovším majstrovstvám Concacaf U-17 mužov a U-20 a U-17 žien. Šestnásť krajín je vyžrebovaných do štyroch skupín po štyroch, pričom štyri postupujú priamo do osemfinále cez predkvalifikáciu: Curacao, Dominikánska republika, Portoriko a Nikaragua.

Traja najlepší v každej skupine sa kvalifikovali do osemfinále, kde sa k nim v predkvalifikácii pridali ďalšie štyri tímy. Odtiaľ je to vyraďovacia skupina pre finále turnaja. Štyria víťazi štvrťfinále sa kvalifikujú na Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov 2023 v Indonézii, dvaja víťazi semifinále sa kvalifikujú na OH 2024 v Paríži.

USA sa zúčastnili 25 z 28 majstrovstiev Concacaf U-20, vrátane každého turnaja od roku 1974, a kvalifikovali sa na Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov v 17 z 23 pokusov. Po vynechaní Majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov 2011 sú Spojené štáty americké jedinou krajinou, ktorá sa kvalifikovala na posledných päť turnajov, a jediným tímom, ktorý sa v posledných troch edíciách dostal do štvrťfinále.

Ako sa sem dostali?

Zoznam majstrovstiev 2022 CONCACAF U-20 podľa úrovne (klub; rodné mesto; U-20 čiapky/góly)

Brankári (2): Christopher Brady (FC Chicago Fire; Naperville, Ill.; 6/0), Antonio Carrera (FC Dallas; Frisco, Texas; 1/0)

Obrancovia (6): Noah Allen (Inter Miami CF; Miramar, Florida; 4/0), Brandon Craig (Philadelphia Union; Philadelphia, PA; 5/0), Mauricio Cuevas (Club Bruges/Bel; Los Angeles, Kalifornia; 7/1 ), Marcus Fercranus (LA Galaxy; Santa Clarita, Kalifornia; 5/0), Michael Halliday (Orlando City SC; Apopka, Florida; 6/0), Jalen Neal (LA Galaxy; Lakewood, Kalifornia; 7/1 )

Stredopoliari (9): Paxton Aaronson (Philadelphia Union; Medford, NJ; 9/6), Alejandro Alvarado Jr. (FC Vizela/POR; Los Angeles, Kalifornia; 5/1), Caden Clark (New York Red Bulls; Wayzata, Min.; 9. / 2), Daniel Edelman (New York Red Bulls; Warren, NJ; 7/0), Jackson Hopkins (DC United; Fredericksburg, Va.; 2/0), Diego Luna (Real Salt Lake; Sunnyvale, Kalifornia; 9 /2) , Jack McGlin (Philadelphia Union; Central Village, NY; 9. 1.), Rokas Pukstas (Hajduk Split/CRO; Sylwater, Okla.; 7. 1.), Niko Tsakiris (zemetrasenia v San Jose; Saratoga, Kalifornia; 4/2)

READ  17-ročný Rafael Nadal sa dostal do svojho prvého finále ATP

Útočníci (3): Kate Cowell (San Jose Earthquakes; Ceres, Kalifornia; 7/2), Quinn Sullivan (Philadelphia Union; Philadelphia, PA; 8/7), Tyler Wolfe (Atlanta United FC; Braselton, Ga; 7/1)

Doplňujúce Poznámky:

• Útočníčka Kate Cowellová vynechá finále, odpykáva si druhý zápas z trojzápasového dištancu po tom, čo sa stala súčasťou incidentu po štvrťfinále USA – Kostarika.
  • Tri zo 16 tímov sa kvalifikovali na olympijský futbalový turnaj mužov v roku 2024: hostiteľské Francúzsko a Spojené štáty americké a Dominikánska republika.
  • Spojené štáty americké absolvujú 14. účasť v mužskom olympijskom futbale od roku 2008. Jeho ďalšie vystúpenia boli v rokoch 1924, 1928, 1936, 1948, 1952, 1956, 1972, 1984, 1980, 1980, 1990, 1990.
  • 10 z 24 tímov sa kvalifikovalo na Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov 2023: Indonézia, Dominikánska republika, Guatemala, Honduras a Spojené štáty americké a Anglicko, Francúzsko, Izrael, Taliansko a Slovensko z CONCACAF a Európy.
  • Brankár Chris Brady, obranca Michael Halliday a útočník Quinn Sullivan nastúpili na všetky tri vyraďovacie zápasy.
  • Šesť gólov amerického útočníka Quinna Sullivana je na čele turnaja s Marcom Acedunom z Hondurasu.
  • Za Spojené štáty na turnaji skórovalo 12 hráčov: Quinn Sullivan (šesť gólov), Paxton Aaronson (päť), Kate Cowell, Niko Tsagiris (po dva), Alvarado Jr., Kaden Clark, Mauricio Cuevas, Luna, McGlin, Neal, Bukstas a Tyler Wolfe.
  • Luna a Clark (štyri asistencie), Sullivan (tri), Aaronson, Alvarado Jr. a Cowell mali za USA osem asistencií.
  • Stredopoliar Jackson Hopkins pred osemfinále nahradil na súpiske USA stredopoliara Obeda Vargasa a debutoval v U-20 proti Nikarague.