šport

Filip Šebo: Alkohol a diskotéky? Reprezentácia z toho ťaží

9.12.2020 09:55
|

Filip Šebo (36) je o necelé tri roky mladší ako Zlatan Ibrahimovič, ktorý stále žiari na vrcholovej úrovni, profesionálnu futbalovú kariéru však ukončil v roku 2012. Mal vtedy 28 rokov. Stratil chuť do jedla.

Väčšina športovcov žije kariéru, aby si zarobili peniaze

„Väčšina športovcov, ktorých poznám, žije len tretinu svojej kariéry, aby si zarobili peniaze.“ povedal pre Denník N bývalý útočník slovenskej reprezentácie Šebo. Skončil napriek tomu, že mal ponuky, a mohol zarobiť šesť číslic. Má pochopenie pre Mareka Hamšíka či Vladimíra Weissa, ktorí si za zárobkom išli na futbalovú exotiku.

„Vlado je môj najlepší priateľ a viem, že keby nemal manželku a deti, už by nehral futbal. Nie je stopercentne zdravý a už ho nebaví hrať.“ Od Mareka viem, že plánoval odísť dlhšie. V Neapole dosiahol to, čo chcel. Odchod bol otázkou času. Ak ponuka príde o dva roky skôr, odíde. Nie je to hanba, “pokračoval bývalý hráč Petržalky, Interu a Slovana Bratislava, Rakúska Viedeň, Glasgow Rangers a Valenciennes.

Filip Šebo ukončil profesionálnu kariéru v drese Slovana Bratislava.

Filip Šebo ukončil profesionálnu kariéru v drese Slovana Bratislava.

Zdroj: TASR

Na exotiku čakajú ďalší zástupcovia

Hamšík odišiel do Číny v pokročilom veku, ale Weiss mal iba 24 rokov, keď smeroval z gréckeho Olympiakosu do Kataru. Verejnosť ho kritizovala.

„Garantujem, že to urobí 99 percent ľudí. Za klávesnicou stojí veľa odborníkov, najmä na Slovensku. Mohol by som vymenovať ďalších desať zástupcov, ktorí na takúto ponuku boli alebo čakajú. Možno 90 percent futbalistov na svete sníva o tom, že raz budú môcť niečo také zažiť. Takáto príležitosť z futbalového či životného hľadiska sa neodmieta, “hovorí Šebo.

READ  Peterson vs Carolina Schmitlova Live Streaming & Predpovede na Wimbledon 2022

Weiss nemal kvalitu európskeho veľkoklubu, ale namiesto odchodu do arabského sveta mohol bojovať o miesto v tíme z druhej alebo tretej série prestížnych líg: „Iba sme si to jednoducho všimli. Oženil sa s tým, mal dve deti … Naisto prišla ponuka, kde by mohol stále napredovať a reprezentovať futbal.“

Let raz za čas? Je to fajn

Weiss bol súčasťou národného tímu aj napriek pôsobeniu v Katare. Bol dobrý aj zlý. Nechýbal v hre, ktorá si v októbri 2018 počas stretnutia národného tímu urobila po prehre s Českom nočný výlet. Tréner Ján Kozák st. v reakcii na disciplinárne previnenie rezignoval.

„Jednoducho sme si to všimli. Prvú noc to nie je zlé, ale robiť to medzi zápasmi, akoby mal študent päť skúšok za sebou, po druhom dni išiel von a na všetko zabudol. Nebolo to správne, ale hráči sa ospravedlnili. Je normálne, že sa takéto chyby vyskytujú. Sú to ľudia, ktorí sa v živote venujú iba športu. A že poletia raz za čas? Podľa mňa je to úplne v poriadku, “hovorí Šebo.

Ladislav Borbély a Vladimír Weiss.

Prečítajte si tiež

Weiss má dar, nerobme z jeho letov morálny neúspech. Máte 12 rokov …

Robia to aj Messi a Ronaldo

Nadšený triatlonista sa dnes zastavil pri trénerovi Kozákovi: „Poviem pikošku, ktorú by som možno ani nemal. Vieme, čo Ján Kozák st. Stormtrooper vyžaduje disciplínu. Počas pôsobenia v národnom tíme však povedal hráčom, že je prvý deň ich zrazu nemusela vidieť. Nech si robia, čo chcú, ale na druhý deň o desiatej začne pole skutočne naraz.

Tréneri vedia, že z psychologického hľadiska je dôležité, aby sa hráči spájali, pili, hrali sa, hrali biliard, bowling alebo aby chodili na diskotéku medzi ľudí. Prečo nie, keď sú celý rok v zahraničí? Nakoniec však zastúpenie prospeje. Je veľmi dôležité trochu odpočívať s tímom, aby ste dosiahli dobrý výsledok.

READ  Ohliadnutie späť: Noc, ktorú blues oslavovali prezidentskou trofejou Louis Blues

Samozrejme, môže sa stať, že hráči zrazu odídu s priateľmi. Nemalo by sa to stávať, ale nie je potrebné za to hráčov ukrižovať. Robia to všetci. Dovolím si tvrdiť, že Ronaldo a Messi sú len viac krytí. „


Brankár si dal vlastný gól. Medzi nohami:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close