Fortuna liga: MŠK Žilina – DAC Dunajská Streda 4: 1

dnes 18:50
|

Futbalisti MŠK Žilina pripravili DAC Dunajská Streda na prvoligovú prehru v sezóne, keď v sobotu pod Dubňom v 9. kole Fortuna ligy zvíťazili 4: 1.

Duel Žilina -Dunajská Streda ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

DAC vždy triumfoval v predchádzajúcich ôsmich kolách a celkovo ťahal 10-zápasovú sériu víťazov v lige. Musel ale kapitulovať pred „šošonmi“, s ktorými v predchádzajúcich dvanástich vzájomných ligových súbojoch nikdy neprehral.

Fortuna liga – 9. kolo:

MŠK Žilina – DAC Dunajská Streda 4: 1 (3: 1)

Ciele: 10. Iľko, 23. Kurminowski, 34. Bičachčjan, 70. Kružliak (vlastný) – 33. Balič.

ŽK: Iľko, Kiwior – Müller. Rozhodovali: Kráľovič – Hrčka, pozor, bez divákov.

Zostavy a rotácie:

Žilina: Petráš – Anang, Minárik, Kiwior, Sluka – Gono, Fazlagič (68. Ďuriš), Bičachčjan (64. Myslovič) – Rusnák (64. Kopas), Kurminowski (78. Bernát), Iľko (78. Gamboš)

Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Müller (82. Beskorovajnyj), Kružliak, Davis – Fábry (46. Andzouana), Schäfer (82. Njie), Balič (75. Friede) – Divkovič (65. Nicolaescu), Ramirez, Kalmár

V prvom kole kola sa pod Dubňom hral v prvom polčase vynikajúci ligový futbal plný gólových šancí. „Šošoni“ hrali rýchlo, kombinačne a agresívne, čo spôsobilo obľúbené nečakané problémy. V 3. minúte sa musel hosťujúci stred obrany sústrediť na Kalmár Divkovič, ktorý sa predral cez Rusnák a upravil na 6 – 0. Potom hlavný rozhodca neposúdil ako trest Iľkovu ruku v domácej šestnástke. Žilina otvorila skóre v 10. min., Keď Sluka vynikajúco vytiahol Iľku, zasekal obrancu Müllera a zakončil v rutine na vzdialenejšiu žrď. O desať minút nato domáci strelili druhý gól, keď prihrávka hostí našla späť v brejku Kurminowskiho, čo si s Jedličkom poradilo a zvýšilo vedenie. DAC pridal plyn, dve šance pre Divkoviča a Blackmana sa neujali a potom ani veľká príležitosť pre aktívneho domáceho Iľka. Po polhodine zaujala aj nebezpečná Kalmárova bomba a DAC ju nakoniec znížil v 33. min., Keď Balič biliardovú akciu stopkou vyšperkoval umiestnenou strelou, na ktorú Petráš nemal nárok. Domáci však odpovedali o minútu, keď Bičachčjan vynikajúco postavil Jedličku do pozície štatistu. V závere rozhodca prehliadol aj ruku Müllera v pokutovom území a kryl nebezpečné zakončenie Kurminowského v rovnakom prípade Jedlička.

DAC vstúpil do druhého dejstva prírazom, usadil sa dominantne na polovici domácich a utiahol kľučku nad nimi. Dve vynikajúce strely Kalmára neprešli do siete, druhú v 59. min vytiahol Petráš spod brvna. Hostia pokračovali v tlaku na vyrovnanie, keď v 63. minúte Kalmár prenikol stredom ihriska a ocitol sa sám s brankárom. V 70. min sa podarilo domácim dostať do vedenia 1 – 0, keď Kružliak po centri z pravej strany loptu otočil. Tím DAC bol nútený striedať v 72. minúte pre zranenie. V záverečných fázach plynulosť hry pribrzdili početné striedania a domáci prerušili nepríjemnú sériu dvanástich zápasov bez víťazstva s DAC. Dali tiež šancu dotiahnuť v DAC na majstra Slovana Bratislava o dva body v prípade jeho nedeľňajšej výhry na pôde Pohronia.

Hlasy po zápase:

Pavol Staňo, tréner Žiliny: „Zápas sa vyvíjal v náš prospech a o našom víťazstve rozhodol prvý polčas. V druhom sme hrali ako skúsený tím a stále sme boli nebezpeční v protiútokoch. Chlapci si za svoju prácu zaslúžia uznanie, najmä bez lopty.“ cesta je dobrá, veľmi si cením víťazstvo, chceme hrať takto. Ukázali sme, že môžeme zvíťaziť nad tímom, ktorý nestratil v lige ani bod. Teším sa, keď sa chlapcom ešte raz poďakujem za predvedený výkon. ““

Bernd Storck, tréner Dunajskej Stredy: „Gratulujeme Žiline, ktorá hrala dobre a agresívne. Vedeli sme, že musíme byť pripravení, ale po dvoch chybách sme rýchlo inkasovali dva góly. Žilina mala lepší deň a zaslúžene zvíťazila. Futbal bol pekný, ale nemôžeme prehrať zápas.“ v ktorej máme také držanie lopty. Súper nás predčil v súbojoch jeden na jedného a spravili sme veľa chýb. “