šport

Fortuna liga: Stanovisko MŠK Žilina k verdiktu FIFA

včera 09:30
|

Slovenský futbalový klub MŠK Žilina požiada Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA) o zdôvodnenie rozsudku v prospech futbalistu Besira Demiriho a zváži možnosť odvolať sa na Športový arbitrážny súd v Lausanne.

Štadión pod Dubňom, MŠK Žilina

Prečítajte si tiež

FIFA rozhodla! Žilina spor s bývalým hráčom prehrala a musí zaplatiť. MSK hrozí …

Výplata viac ako 180-tisíc eur, plus päťpercentný úrok, inak v najbližších troch prestupových obdobiach zákaz prestupov domácich a zahraničných hráčov. Takto sa rozhodla FIFA v spore albánskeho futbalistu Besirom Demirim a MŠK Žilina.

Rodák z macedónskeho Skopje, ktorý bol prepustený z klubu koncom marca 2020, keď MŠK Žilina vstúpila do likvidácie, sa rozhodli kontaktovať FIFA a požiadať o kompenzáciu za zrušenie súčasnej „žltozelenej“ zmluvy.

Vedenie slovenského futbalového vicemajstra má od rozhodnutia FIFA odškodniť svojho bývalého stredopoliara 45 dní, inak mu hrozia sankcie v podobe zákazu prestupu.

Besir Demiri, MŠK Žilina

Prečítajte si tiež

Besir Demiri po rozhodnutí FIFA proti MŠK Žilina: Dúfam, že niečo také sa mi už stalo …

MŠK Žilina požiada FIFA o zdôvodnenie rozsudku v prospech 26-ročného defenzívneho stredopoliara albánskeho klubu FK Kukesi a zváži odvolanie na Športový arbitrážny súd CAS vo švajčiarskom Lausanne. Žilinčania to uviedli v oficiálnom stanovisku, ktoré zverejnili vo štvrtok večer na vašom klubovom webe.

Redakčný personál ŠPORT.sk vám prináša stanovisko MŠK Žilina v plnom rozsahu a bez väčších zmien:

Dnes sme dostali rozhodnutie od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) o finančnom odškodnení Besira Demiriho, ktoré ešte nenadobudlo účinnosť.

Momentálne nepoznáme presné dôvody, prečo bolo vydané toto rozhodnutie. Preto sme požiadali FIFA o odôvodnenie a po dôkladnom preskúmaní zvážime odvolanie k Športovému arbitrážnemu súdu v Lausanne.

READ  Vlčia svorka zastavila Van der Poela. Skončil otras mozgu - Cyklistika - Šport

Vzhľadom na vyššie uvedené nebudeme poskytovať žiadne ďalšie pripomienky až do konečného uzavretia celej záležitosti. Akékoľvek sprostredkované informácie považujeme za predčasné a účelové.


Skvelý gól Mariána Hossu, hráča Trenčína, poslal do klobásového bufetu:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close