Svet

Francúzsky školák pripúšťa, že klamal o lekcii …

Samuel, francúzsky študent, priznáva, že klamal o svojej babičke a poučení, ktoré viedlo k jeho smrti. Učiteľovi sociálnych vied bola vlani sťatá hlava za to, že svojim študentom ukazoval karikatúry islamského proroka Mohameda. Babičku obvinil z islamofóbie. Teraz však pripúšťa, že klamala.

Otec 13-ročného dievčaťa kritizoval sociálne médiá a vyzval k akcii, čo vyvolalo na hodine veľa rozruchu. Dievča okrem iného skresľovalo informáciu svojho otca, že počas hodiny bola moslimami požiadaná všetkých moslimov, aby opustili učebňu. Stalo sa tak vraj vtedy, keď ukázal karikatúry. Babičku obvinil z islamofóbie.

Dievčatko nebolo v triede počas príslušnej hodiny slobody prejavu a ohovárania. Povedal svojmu otcovi, že bol suspendovaný za kritiku, ktorú vyjadril na hodine, píše Le Parisian, pretože doma nechcel prezradiť skutočný dôvod.

Študent bol obvinený z ohovárania. Jej otec je podozrivý zo spoluúčasti na vražde babičky.

47-ročného učiteľa našiel moslimský extrémista kvôli nenávistnej kampani na sociálnych sieťach. Muž čakal na babičku a zabil ju. Muža neskôr zastrelili bezpečnostné služby.

Čítaj viac. Reverzná poloha pri Paríži: Sedem ľudí bolo zatknutých v súvislosti s vraždou učiteľa Samuela Pattiho

READ  Afganistan - OSN uvoľňuje núdzové finančné prostriedky pre afganský zdravotný systém

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close