šport

Futbal: Duo Soccer-McTominay doviedlo Škótsko k slávnemu víťazstvu nad Španielskom

GLASGOW, Škótsko (Reuters) – Škótsky hráč Scott McTominay chytil ďalší gól, keď Škótsko v utorok ohromilo výrazne zmenený tím Španielska zaslúženým víťazstvom 2:0 v ich kvalifikácii na Euro 2024 v Hampton Parku. .

Bolo to prvé víťazstvo Škótov nad iberským súperom od roku 1984 a zabezpečilo si prvenstvo v skupine A so šiestimi bodmi z dvoch zápasov, zatiaľ čo druhé Španielsko má tri body.

Pre Španielsko to bola prvá prehra v kvalifikácii o euro od prehry na Slovensku v roku 2014 a odvtedy vyhralo 17 z 19 zápasov.

McTominay skóroval dvakrát z lavičky pri sobotňajšej výhre 3:0 nad Cyprom a bol katalyzátorom toho, čo sa stalo slávnym víťazstvom.

„Išlo nám to naozaj dobre,“ povedal McTominay pre Viaplay. „Vedeli sme, že budú mať veľa lopty a manažér povedal, že keď máme šance, musíme byť lekárom.

„Všetci boli v tom, potápali sa, spomaľovali hru. Je to ťažké, ale niekedy to tak musí byť. Musíte to robiť, keď vyhrávate.

„Je to pre nás šanca vybudovať tradície ako škótski hráči a toto sú noci, na ktoré budú ľudia spomínať o 20, 30 rokov,“ povedal manažér.

Nový tréner Španielska Luis de la Fuente urobil osem zmien v tíme, ktorý cez víkend porazil Nórsko 3:0 v Malage, a ich hostitelia boli náchylní na množstvo chýb, ktoré ukázali, že majú problémy získať konzistentnú dynamiku v hre.

McTominay využil sklz Petra Bora a strelil svoj prvý gól, Andy Robertson zdvihol loptu v šestnástke a prihral mu loptu do cesty, potom sa dostal na koniec vynikajúceho nájazdu Kierana Tierneyho a centroval na druhý.

De la Fuente odovzdal 33-ročnému útočníkovi Joseluovi prvý štart a v polovici úvodnej tretiny v noci, ktorá bola pre hostí sklamaním, mieril cez brvno, keď občas vzplanul a hrozil.

READ  15. WTA Croatia Open: Ohlásená hráčska séria

Škótsko by mohlo streliť tretí gól, keby Lyndon Dykes neprekonal jeho strelu okolo brankára Kebu Arizabalagu a nad brvno. Počas dobrého prvého polčasu strieľal vedľa aj Ryan Christie.

Pressing domácich bol vynikajúci, donútil Španielsko k chybám, keď sa zdalo, že hostia sú odhodlaní dostať sa z problémov, no ponorili sa do nich hlboko.

„Je jasné, že odohrali dobrý zápas. Nemali sme žiadne výhovorky,“ povedal španielsky stredopoliar Rodri pre Teleport. „Mali sme šance, ale musíme byť efektívnejší.

„Neexistujú žiadne pochybnosti, nič. Nechceme hovoriť o pochybnostiach.“

„Vo futbale sa skóre počíta, no isté chyby nás stoja. Všetci tu prehrávame, je to kolektívne úsilie.“

Tretie Nórsko podržalo Gruzínsko v ďalšom utorňajšom zápase A-skupiny remízou 1:1, pričom oba tímy mali pred bezbodovým Cyprom náskok bodu.

(Správa Nick Sade; strih Ken Ferris)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close