Hlavaj zažiaril, keď Slovensko rozbúrilo USA

Bolo príjemné vedieť, že keď Slovensko naštvalo tím USA na majstrovstvách sveta 2024 v Českej republike, John absolvoval celoživotný konkurz, čo jeho budúceho trénera v Minnesote Wild veľmi mrzelo. Hines.

„Som prekvapený. Nebudem klamať,“ povedal Hlavaj s úsmevom od ucha k uchu.

„Presne viem, kto je trénerom na druhej strane.

„Je to príjemné*Je to dobré. Je to veľmi dobré.

„Cítim sa nespokojný, ale mám z toho dobrý pocit.“

Aspoň jedna strana áno.

Hines, tréner amerického vstupu na MS, nebol ohromený tým, že Hlavaj urobil deväť zákrokov v prvej tretine, ďalších 20 zastávok v strednej strofe a osem v tretej, než zavrel dvere na dve šance tímu USA v predĺžení. podržal pevnosť na ceste k víťazstvu 5:4 po predĺžení nad Slovenskom v pondelok.

„Je skvelý,“ povedal slovenský obranca a blueliner New Jersey Devils Simon Nemec. „Myslím tým, že ich tréner pochádza z Minnesoty a myslím, že ho podpísali. Ukázal, aký je dobrý. Je naozaj dobrý. Dnes bol veľkou súčasťou nášho tímu. Vždy je to jednoduché, keď váš brankár hrá takto.“

„Myslím si, že odohral jeden z najlepších zápasov svojej kariéry.“

„Je ešte mladý. Dúfajme, že o dva, tri roky bude v NHL.“

Celkovo Martinova 22-ročná SVK odvrátila 39 striel.

Určite dobrý deň v kancelárii.

„Bol veľmi dobrý na štarte, kde každý puk dostal, takmer faul, vystrelil po ľade a rýchlo posunul puk,“ povedal tréner Craig Ramsey, vedúci programu mužskej reprezentácie Slovenska „Jedol puky, keď mal.“ robiť úspory. Nevzdal veľa doskokov. Myslel som si, že jeho kontrola bola lepšia okolo nasledujúceho.“

Nie je to zlé na tender, ktorý bol vo firme len mesiac.

READ  IIHF - Američania vytláčajú Slovákov

Hlavaj po ďalšej silnej sezóne v Európe podpísal 5. apríla dvojročný vstupný kontrakt s Wild, počnúc sezónou 2024-25.

6-noha-4, 193-librový stopér puku podpísal po dvoch sezónach na Slovensku v 28 zápasoch českej extraligy HC Škoda Plzeň priemer 3,10 gólu a 0,902 percenta úspešnosti. V 27 zápasoch strelil 2,47 gólu, 0,912 percenta záchrany a jedno vylúčenie.

„Prišli s dohodou,“ povedal Hlavaj, ktorý ako 21-ročný zaznamenal v troch štartoch na Svetovej sérii 2023 priemer 2,22 gólu a 0,932 percenta úspešnosti.