Svet

Indonézia podporuje obchodný ekosystém, ktorý zahŕňa APEC

JAKARTA (ANTARA) – Indonézsky minister obchodu Zulkifli Hassan na piatkovom (17. mája) na 30. stretnutí ministrov obchodu APEC v Peru vyzval Ázijsko-pacifickú hospodársku spoluprácu (APEC), aby sa usilovala o inkluzívnejší, udržateľnejší a spravodlivejší obchodný ekosystém.

„APEC musí podporovať ducha inkluzívnosti, udržateľnosti a spravodlivosti a zároveň podporovať trvalo udržateľný rozvoj, aby sa vytvoril vzájomne výhodný obchodný ekosystém,“ citoval zo sobotňajšieho tlačového vyhlásenia jeho úradu.

Hasan sa domnieval, že multilaterálny obchodný systém so Svetovou obchodnou organizáciou (WTO) v jeho jadre by bol dôležitý pre svetovú cestu k trvalo udržateľnému rozvoju uprostred globálnej ekonomickej neistoty a politických vzťahov.

Hassan naliehal na ministrov obchodu krajín APEC, aby podporili význam WTO tým, že preukážu záväzok k balíkom z Abú Zabí, ktoré boli dohodnuté počas 13. ministerského stretnutia WTO v Spojených arabských emirátoch vlani v marci.

„Ako ministri obchodu krajín APEC musíme maximálne využiť impulz vytvorený stretnutím WTO na vyjadrenie politického záväzku zintenzívniť diskusiu o balíku a ďalších otvorených otázkach,“ zdôraznil.

Indonézsky minister zdôraznil, že je potrebné, aby APEC tento rok zabezpečil optimálne fungovanie dvojstupňového systému urovnávania sporov v snahe obnoviť dôveru medzinárodného spoločenstva vo WTO.

V súvislosti s elektronickým obchodom Hasan povedal, že Indonézia verí, že flexibilné politiky sú dôležité na splnenie potrieb rozvojových a najmenej sa rozvíjajúcich ekonomík v diskusiách o digitálnom obchode.

Minister upozornil na prepojenie medzi obchodom a životným prostredím a vyzval APEC, aby zopakoval potrebu zabezpečiť, aby pro-environmentálne opatrenia nenarušili globálny obchod.

Potom zdôraznil, že je dôležité, aby WTO vo všetkých svojich programoch a diskusiách zohľadňovala osobitné zaobchádzanie, technickú pomoc a opatrenia na budovanie kapacít venované rozvojovým a najmenej sa rozvíjajúcim ekonomikám.

„Som presvedčený, že toto stretnutie bude užitočné pri riešení otvorených otázok vo Svetovej obchodnej organizácii,“ uzavrel.

READ  Nórsko hlási rozsiahle prepuknutie variantných infekcií omigran

Súvisiace správy: Prezident Jokowi pozýva podnikateľov APEC, aby investovali v Indonézii
Súvisiace správy: Indonézia sa zaväzuje posilniť obchod v rámci AANZFTA: Minister
Súvisiace správy: Kľúč dátovej prevádzky pre rast MSP: Ministerstvo obchodu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close