Technológie

iRobot Roomba i3 + je najlacnejší vysávač s prázdnou dokovacou stanicou

Spoločnosť iRobot predstavila dva nové robotické vysávače strednej triedy, Roomba i3 a i3 +. Model plus je najlacnejší vysávač spoločnosti, ktorý je dodávaný s čistiacou dokovacou stanicou. Doteraz boli samovyprázdňovacie robotické vysávače dosť drahé, najlacnejší taký model i7 sa predáva za 799 dolárov. Spoločnosť ponúka novú Roombu i3 za 399 dolárov, zatiaľ čo Roomba i3 + s čistiacou základňou stojí 599 dolárov.

Zákazníci sa môžu rozhodnúť uložiť teraz a kúpiť si Roombu i3 s bežným dokom a dokúpiť si čistiacu základňu. Podstavec slúži ako nabíjačka aj ako samovyprázdňovacie riešenie, pretože má vo vnútri veľké vrecko, ktoré umožňuje 30-krát vyprázdniť odpadovú nádobu z vysávača. U mnohých preto bude trvať niekoľko mesiacov, kým sa bude taška vymieňať zo základne.

Séria Roomba i3 je dosť inteligentná na to, aby vedela, kedy sa jej nádoba počas vysávania naplní, potom sa vráti do samočistiacej základne, aby ju vyprázdnila a nabila batériu. Následne vysávač pokračuje v čistení bez akejkoľvek interakcie používateľa. Kompromisom nižšej ceny je, že nové modely neobsahujú funkciu inteligentného mapovania, ktorá umožňuje vysávačom Roomba mapovať váš dom, takže im môžete povedať, aby čistili konkrétne miestnosti a dokonca aj konkrétne oblasti konkrétnych miestností.

Séria i3 má však všetky funkcie, ktoré priniesla nedávna aktualizácia spoločnosti na podporu iRobot Genius Home Intelligence. Je tiež kompatibilný s Google Assistant, Amazon Alexa a IFTTT. Má pripojenie cez Wi-Fi, takže vysávače je možné ovládať pomocou aplikácie v smartfóne.

Čistiaca základňa je vybavená vreckami AllergenLock, ktoré zabraňujú uvoľňovaniu prachu a alergénov do ovzdušia, a HEPA filtrom, ktorý zachytáva 99% peľu, plesní, roztočov a srsti mačiek a psov. Roomba i3 a i3 + majú na vrchu kameru a dokážu inteligentne logicky navigovať v domácnosti, mapovať miestnosti a aktivovať funkcie iRobot Genius Home Intelligence. Nové modely sú k dispozícii v USA a Kanade a na ďalšie trhy sa dostanú v prvom štvrťroku budúceho roka.

READ  Windows 3.1 má dnes 30 rokov

Zdroj: androidcentral.com, theverge.com.

Zobraziť galériu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close