Svet

Japonsko zemetrasenie – vysídlených Indonézanov, ktorí majú byť plne podporovaní: House

JAKARTA (Antara) – Predseda Snemovne reprezentantov Buan Maharani vo vyjadrení hlbokej sústrasti obetiam silného zemetrasenia v Japonsku požiadal indonézsku vládu, aby poskytla lepšie služby vysídleným Indonézanom.

Vo svojom štvrtkovom vyhlásení (4. januára) uviedol: „Srdcia a mysle Indonézanov sú s ľudom Japonska.

Povedal, že indonézska vláda musí poskytnúť „lepšie služby“ všetkým indonézskym občanom v Japonsku postihnutým zemetrasením s magnitúdou 7,6, ktoré v pondelok (1. januára) zasiahlo stred Japonska.

„Zabezpečte, aby všetci vysídlení Indonézania, ktorí sú v súčasnosti ukrytí, dostali logistickú pomoc a zdravotnícke zariadenia. Preto by sa logistická pomoc mala okamžite distribuovať do ich dočasných prístreškov,“ povedala kráľovná.

Dodal, že bezpečnosť Indonézanov by mala byť prioritou vlády.

Medzitým vo štvrtok indonézske veľvyslanectvo v Tokiu pripravilo 120 potravinových balíčkov a finančnú pomoc pre indonézskych občanov, ktorí hľadali útočisko v dôsledku zemetrasenia, ktoré si údajne vyžiadalo 84 obetí.

Indonézsky veľvyslanec v Japonsku Heri Akhmadi uviedol, že potravinové balíčky a peňažná pomoc boli poskytnuté s cieľom pomôcť postihnutým Indonézanom zostať v dočasných prístreškoch a uspokojiť ich základné potreby.

Od stredy sa celkovo 147 Indonézanov uchýlilo do niekoľkých dočasných evakuačných centier v prefektúre Ishikawa. Podľa tlačovej správy veľvyslanectva potrebujú logistickú pomoc.

Veľvyslanectvo zaznamenalo 38 vysídlených Indonézanov v Ogi, 25 v Susu, 27 v Saikai, päť vo Wajime a 52 v Nano.

Krátko po tom, čo Japonsko zasiahlo silné zemetrasenie, veľvyslanectvo uviedlo, že jeho predstavitelia sa pokúsili kontaktovať Indonézanov v postihnutých oblastiach, no k mnohým z nich sa nedalo ľahko dostať, pretože komunikačné siete vypadli.

Indonézske veľvyslanectvo v Tokiu a indonézsky konzulát v Osake uviedli, že pokračujú v koordinácii s japonskými úradmi a kontaktujú indonézske komunity v postihnutých oblastiach, aby potvrdili svoj status.

Veľvyslanectvo zaznamenalo 1 315 Indonézanov v prefektúre Ishikawa, 1 344 v prefektúre Tojama a 1 132 v prefektúre Niigata.

READ  Pri rozhovore vo dvojici nikdy nezažijete nepríjemný moment

Na pomoc Indonézanom v núdzi spustili veľvyslanectvo a konzulát horúce linky +818035068612 (veľvyslanectvo) a +818031131003 (konzulát v Osake).

Súvisiace správy: Zemetrasenie v Japonsku: Žiadne zranenia, zabití indonézski občania, zistilo ministerstvo

Súvisiace správy: Zemetrasenie v Japonsku: Indonézanov v postihnutých oblastiach vyzvali, aby boli ostražití

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close