Svet

Jedného zatkli po troch zranených hrôzou na waleskej škole

Muža zatkli po „strašnom“ incidente v škole vo Walese, ktorý si vyžiadal troch zranených.

Do školy Amman Valley School, známej aj ako Ysgol Dyffryn Aman, v Carmarthenshire v stredu krátko po 11:00 privolali pohotovostné služby.

Policajti z Dyfed-Powys uviedli, že incident, ktorý podľa rodičov mimo školy zahŕňal bodnutie, riešili.

Polícia nezverejnila vek zadržanej osoby ani vek či stav zranených, uviedla však, že v súvislosti s incidentom nehľadá nikoho iného.

Riaditeľ školy, ako aj rodičia, ktorí sa zhromaždili pred školou, povedali, že incident bol pobodanie – najmenej jeden člen personálu bol zranený.

Britský premiér Rishi Sunak povedal, že bol šokovaný, keď sa dozvedel o incidente, zatiaľ čo britský minister vnútra James povedal, že bol dômyselne informovaný.

Škola Amman Valley vo vyhlásení na svojej webovej stránke uviedla: „Viete o incidente, ktorý sa dnes odohral v Ysgol Dyffryn Aman.

„Rodinní príslušníci všetkých zranených boli informovaní. Radi by sme ubezpečili rodičov a verejnosť, že incident je pod kontrolou.

Rodič Charlotte Rogers, ktorý čakal na svoju dcéru, povedal: „Povedala, že učiteľ a dvaja študenti boli bodnutí, to je všetko, čo viem.

Ľudia hovoria cez brány školy Amman Valley School po zatknutí a zranení troch ľudí (George Thomson/PA)

„Povedala, že sa bojí. Je to tvrdá sušienka, tak jej držte palce. Chcem ju poriadne objať. Chcem, aby boli všetci v bezpečí. Toto sa nemalo stať.“

„Na konci dňa, keď prvýkrát otvorili školu, mali vopred podniknúť kroky, aby sa uistili, že je pre nich bezpečná.“

V rozhovore pre WalesOnline riaditeľka školy LEA Karen Daviesová povedala, že jej povedali o incidente nožom.

„Povedali mi, že niekoho zatkli a dvoch zamestnancov dobodali, ale nepotvrdili sme, aké vážne sú zranenia,“ povedal riaditeľ Davies.

READ  BoG odkladá pravidelné stretnutie MPC kvôli návšteve tímu MMF

„Moje myšlienky smerujú k zraneným a všetkým tam vonku. Viem, ako dobre škola nacvičila uzamknutie a som si istý, že všetko je pod kontrolou.

„Je to šokujúce. Počuli ste o týchto veciach, ktoré sa dejú v Manchestri a Londýne, ale je to náš detail.“

Študenti boli prepustení zo školy od 15:20, mnohých privítali uslzenými objatiami od znepokojených rodičov čakajúcich vonku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close