Kanada otvára štvrtkové štvrťfinále proti Slovensku na MS mužov na TSN

Kanada sa stala víťazom A-skupiny po piatich víťazstvách podľa pravidiel a dvoch víťazstvách v predĺžení v predkole majstrovstiev sveta v hokeji.

Teraz postúpia do vyraďovacej časti turnaja, ktorá sa začne štvrtkovým súbojom proti Slovensku skupiny B.

Kanada vs Slovensko môžete sledovať naživo na TSN1, TSN.ca a streamovať v aplikácii TSN so začiatkom o 10:00 ET / 19:00 PT.

Vedená útočníkom Buffala Sabres Dylanom Gozensom, ktorý skóroval v každom z posledných šiestich zápasov tímu – vrátane dvoch gólov v každom z posledných dvoch zápasov – a vedie všetkých strelcov turnaja s ôsmimi gólmi, Kanada dokončila predkolo bez prehry.

Kanada sa proti Rakúsku trochu potrápila a hostí Česko, keďže na zdolanie oboch súperov bolo potrebné predĺženie.

Posledné tri zápasy predkola boli proti trom ďalším tímom, ktoré mali postúpiť do vyraďovacej fázy – vrátili sa z dvojgólového manka a v sobotu zdolali Fínsko 5:3, pričom v tretej tretine sa dostali z manka 3:2. Nedeľné víťazstvo proti Švajčiarsku zozadu.

Umožnili Česku bojovať z deficitu 3:1 dvoma neskoršími gólmi, kým Cozens v utorok strelil víťaza predĺženia a vyhral 4:3.

Medzitým Slovensko odštartovalo svoj turnaj silne výhrami nad Nemeckom a USA. Predkolo ukončili prehrou 3:2 v rozstrele s Lotyšskom a prehrou 6:1 so Švédskom a skončili v skupine B.

Celková bilancia Slovenska v siedmich prípravných zápasoch je 3-1-1-2, čo stačí na 12 bodov a konečný postup v B-skupine.

Cozens vedie Kanadu s 10 bodmi, nasleduje kapitán John Tavares, ktorý má po siedmich zápasoch na konte jeden gól a sedem asistencií.

Libor Hudáček viedol Slovensko s piatimi gólmi a deviatimi bodmi. Štatút Martina Pospíšila bude pre Slovensko kľúčový – útočník Calgary Flames má na konte tri góly a sedem bodov, no zo zápasu so Švédskom odišiel so zranením ramena po nepríjemnom náraze do palubovky.

READ  Murray porazil v prvom kole v Paríži napriek tomu, že mal sedem zápasových bodov, keďže Fusovič pripravil súboj s Djokovičom

Samuel Hlavaj má góly proti priemeru 1,93 a ,939.

Hlavným faktorom v súboji budú špeciálne tímy: penaltový zabitie Kanady je jedným z najhorších na turnaji v úvodnom kole, keď strelilo päť gólov na 24 penált na 79 percent, čo je dobré pre 10. miesto zo 16 tímov.

Presilová hra Slovenska, naopak, patrila v presilovkách k najhorším na turnaji. Z 23 pokusov skórovali raz s mužskou výhodou s úspešnosťou 4,3 percenta.

Celé majstrovstvá sveta v hokeji mužov môžete sledovať na TSN vrátane nedeľňajšieho finále o 14:20 ET / 11:20 PT.