Svet

Kaunya hovorí, že úzka diaľnica je hlavnou príčinou zápch a nehôd v Malabe

Dualizácia urýchli dopravu v tejto časti severného koridoru, zvýši príjmy Kene prostredníctvom regionálneho obchodu, zníži preťaženie nákladnej dopravy a zníži nehodovosť.

Wetangula vo svojom prejave v kampuse Kenya Medical College Teso povedal, že modernizácia diaľnice Malaba-Kandui je už dlho očakávaná.

Vyzval obyvateľov, aby podporili projekt na oživenie ekonomiky kensko-ugandskej pohraničnej komunity.

Wetangula uviedla, že odškodnenie dostanú tí, ktorých sa schéma týka.

Požiadavka postaviť diaľnicu bola dvakrát počas piatich rokov.

Počas druhého funkčného obdobia prezidenta Uhuru Kenyatta, potom Transport CS James Macharia povedal, že zdvojnásobenie diaľnice Nairobi-Malaba bolo prioritou v plánoch Uhuru zvýšiť pohyb cestujúcich a nákladnú dopravu medzi prístavom Mombasa a Malabou.

Machariov nástupca Kipshumba Murgomen, keď v máji navštívil Malabu, naznačil začatie prác na rozširovaní diaľnice Malaba-Webuye-Eldoret.

Murgoman hostil svojho ugandského kolegu Musu Ekweru a prezrel si tamojšie pohraničné mesto. Povedal, že modernizácia diaľnice bude hrať dôležitú úlohu pri posilňovaní obchodu Kene s jej susedmi.

Hraničná pošta Malaba One Stop, ktorá je napojená na diaľnicu Malaba-Webuye, spravuje 80 percent nákladu z prístavu Mombasa do krajín východnej Afriky, medzi ktoré patrí Uganda, Rwanda, Burundi, Južný Sudán a východná Demokratická republika Kongo. Od kenského daňového úradu.

Hranica Malaba je rušným priechodom pre kamióny, ktoré využívajú severný koridor spájajúci Ugandu, Demokratickú republiku Kongo, Južný Sudán, Rwandu a Burundi s prístavom Mombasa.

Cez hraničnú stanicu Malaba One Stop denne prejde asi 1 000 nákladných vozidiel.

Podľa kenského prístavného úradu je Uganda najväčšou destináciou pre tranzit nákladu cez Mombasu, ktorá predstavuje 83,2 percenta objemu dopravy.

Južný Sudán predstavuje 9,9 percenta, zatiaľ čo Demokratická republika Kongo, Tanzánia a Rwanda tvoria 7,2 percenta, 3,2 percenta a 2,4 percenta. Viac ako 80 percent týchto nákladov prechádza cez Malabu.

READ  Streľba na West Bank Highway: Najmenej jedna osoba zabitá a niekoľko zranených pri streľbe na okraji Jeruzalema

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close