Zábava

Kedy sa končí letný čas a kedy sa hodiny vrátia „späť“?

O týždeň nás čaká dvojročný proces prispôsobovania hodín meniacim sa ročným obdobiam. Na jar otočíme hodiny dopredu, aby sme využili dlhšie dni, a keď sa blíži zima, čoskoro bude čas vrátiť ich späť.

Môže to byť poslednýkrát, čo Američania pozorujú letný čas? Bohužiaľ, zatiaľ… nie. Hoci v Senáte bola prijatá legislatíva, ktorá túto prax nadobro ukončila, Zákon o ochrane pred slnečným žiarením, ktorý by zabezpečil letný čas po celý rok, sa ešte nedostal na stôl prezidenta Joea Bidena.

Pozri tiež:

Kedy sa v roku 2024 skončí letný čas?

Oficiálny koniec letného času v roku 2023 je 5. november, Možno budete chcieť zmeniť hodiny, ktoré sa nemenia automaticky, predtým, ako pôjdete 4. novembra spať. Pretože zmena nastáva o 2:00 Nie všetci Američania sa však musia trápiť so zmenou času.

V Spojených štátoch 48 štátov dodržiava dvojročnú prax šetrenia elektrinou a umožňuje, aby sa vo večerných hodinách konalo viac aktivít bez potreby elektrického osvetlenia. Na Teraz, Ľudia v postihnutých štátoch si budú chcieť v kalendári poznačiť ceruzkou ďalšiu zmenu. Ak medzitým prejde navrhovaný zákon, nenechajte sa zaskočiť.

Ďalšia plánovaná zmena v USA a Kanade prichádza na druhú nedeľu v marci. V roku 2024 sa hodiny môžu v nedeľu 10. marca opäť posunúť dopredu. Ak snemovňa ešte neprijala návrh zákona.

Ktoré krajiny dodržiavajú letný čas?

Prax dodržiavania letného času od jari do jesene Deje sa to hlavne na severnej a južnej pologuli ďaleko od rovníka. Dĺžka dňa sa mení podľa ročného obdobia v dôsledku naklonenia Zeme. Krajiny okolo rovníka nepociťujú veľké rozdiely. na množstvo slnečného svetla, ktoré dostávajú počas celého roka, ak nejaké je.

READ  Ukrajinu plne kontrolujú Spojené štáty americké

Mnohé krajiny už upustili od praxe vracať sa tam a späť hodinu ročne. Rusko, Veľmi severná krajina, kde sú časti roka v permanentnej tme alebo svetle, V roku 2010 od tohto postupu upustila s odvolaním sa na obavy o zdravie svojich občanov.

Spojené štáty americké sú jednou z približne 70 krajín, ktoré menia svoje hodiny dvakrát do roka. Ale toto číslo sa môže zmenšiť. Európska únia uvažuje o trvalom prechode na letný čas Do roku 2021 chcel ukončiť prax úpravy hodín dvakrát ročne. Návrh bol schválený v roku 2018, ale pandémia Covid-19 oddialila opustenie štandardu.

Obyvatelia Európskej únie, na rozdiel od Spojených štátov Zmeňte im hodiny poslednú marcovú a októbrovú nedeľu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close