Svet

Korunný princ Jordan, podozrivý zo sprisahania, „verný kráľovi“ | Teraz

Hamza bin Hussein, bývalý korunný princ Jordánska, je nevlastným bratom kráľa Abdulláha a je verný svojej krajine a rodine. Píše vo vyhlásení, ktoré kráľovská rodina zverejnila po tom, čo sa ho bezpečnostná služba ujala na výsluch o sprisahaní proti kráľovskej rodine.

Hamza sľubuje vernosť kráľovi a ústave a tvrdí, že bude vždy „podporovať a podporovať svojho majestátneho kráľa a svojho korunného princa“.

Podľa súdu Hamza list podpísal a vypočuli ho viacerí členovia kráľovskej rodiny. Medzi nimi bol aj princ Hassan, kráľov strýko. „Záujmy vlasti musia byť nepochybné. Všetci musíme stáť za kráľom, aby sme chránili Jordánsko a jeho národné záujmy,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Abdullah rezignoval na funkciu Hamza, ktorý má v súčasnosti 41 rokov, následníka trónu. Tento víkend bolo oznámené, že jeho mladší nevlastný brat sa možno pripravuje na sprisahanie s podporou ostatných. Najmenej štrnásť ľudí bolo zatknutých v nedeľu.

Princ bol uväznený v domácom väzení

Hamza oznámil, že v sobotu večer práve pristál. Popiera účasť na sprisahaní, ale tento víkend vyvolal kritiku spôsobu, akým beží Jordánsko. „Nie som osoba zodpovedná za zrútenie predstavenstva, korupciu a nekompetentnosť, ktorá trápi našu štruktúru predstavenstva už pätnásť až dvadsať rokov.“

Kráľ Abdulláh dostal vyhlásenia o podpore od arabského sveta a Spojených štátov.

READ  Ihrisko je späť! FB ruší zákaz francúzskeho mesta

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close