šport

Lewis Hamilton môže v nedeľu vyrovnať legendárny rekord Michaela Schumachera

včera 20:00
|

Lewis Hamilton je na pokraji vyrovnania a prekonania historického rekordu Formuly 1, ktorý sa dlho považoval za neodolateľný.

Keď Michael Schumacher v roku 2001 vyhral Veľkú cenu Maďarska, vyrovnal rekord Alaina Prosta 51 víťazstvami. V Číne v roku 2006 sa počet triumfov posunul na neuveriteľných 91. V tom čase sa zdalo, že tento rekord nikdy nikto neponíži.

V roku 2007 však prišiel na scénu pretekár menom Lewis Hamilton, ktorý neuveriteľným spôsobom prepisoval históriu a už tento víkend sa môže vyrovnať úspechu legendárneho Schumiho. Na svojom konte má už 90 víťazstiev a Veľká cena Ruska v Soči sa môže zapísať do histórie.

Hamilton ďakuje Mercedesu

„Je to šialené, na javisku som naozaj dlho,“ Lewis Hamilton na túto tému reagoval na stretnutí s novinármi v prímorskom letovisku. „Je neuveriteľné myslieť na všetky úspechy, ktoré ako tím máme.“

Angličan narazil na svoje súčasné pôsobenie v Mercedese, ktoré mu od roku 2013 prinieslo neskutočných 68 víťazstiev. „Keď sa pozriete na týchto ľudí a našu štruktúru, ako aj na nastavenú komunikáciu a tvrdú prácu, nie je to náhoda. A je nemožné zabudnúť na partnerov a vášeň, ktorú do všetkého vnášajú.“

„Je to osem najlepších rokov môjho života, ale zároveň musím povedať, že s McLarenom som už dosiahol veľké úspechy a bolo to tiež skvelé obdobie. Veľa som sa naučil, dosiahli sme veľké veci a bolo to tiež úžasný. „

Lewis Hamilton.Fotogaléria

Lewis Hamilton.

Zdroj: SITA / AP

Aký to bude mať pocit?

Lewis Hamilton nedokázal odpovedať na otázku, aké by to bolo v čase prekonania Schumacherovho rekordu. „A ani neviem, čo to pre mňa bude znamenať. Pravdepodobne sa to stane jedného dňa, keďže sa ešte nechystám skončiť. To sa v blízkej budúcnosti nestane,“ usmial sa 35-ročný pretekár.

„Nemôžem ti povedať, ako sa budem cítiť, alebo čo to bude znamenať, alebo či to bude znamenať vôbec niečo. Na svete máme iné a oveľa väčšie veci. Samozrejme, bude mi cťou , ale každopádne to v podstate nič neznamená. ““

Dôležitosť vplyvu otca

Zmierte sa s tým, že Lewis Hamilton to zvládne už túto nedeľu. Čo by urobil najskôr po ruských pretekoch? „Asi by som zavolal otcovi,“ on odpovedal.

„Veľa s ním komunikujem a často si spomíname na našu minulosť. Myslím si, že je úžasné tráviť také chvíle s niekým, kto pre svoje dieťa toľko obetoval a ponúkol mi najlepšie možné príležitosti.“

„Do istej miery cítim, že sa naše úlohy teraz trochu zmenili. Otec mi vždy hovoril, že môžem robiť čokoľvek, a teraz mu hovorím to isté. Opakujem mu, že je úžasný a dokáže veľa. Je stále mladý a dokáže veľa. Okrem toho to môže byť inšpirácia pre veľké množstvo rodičov a podobné veci. Je to úžasné, “ dodal Lewis Hamilton.

Lewis Hamilton.Fotogaléria

Lewis Hamilton.

Zdroj: SITA / AP

Hamilton vytvára veľa rekordov

Pretekár Mercedesu sa môže vyrovnať ďalším dôležitým rekordom Michaela Schumachera v tomto roku, ktorými je sedem majstrovských titulov. Osem veľkých cien do konca roka je o 55 bodov viac ako Valtteri Bottas a o 80 viac ako Max Verstappen.

V súčasnosti už vlastní mnoho ďalších platní. Má najviac bodov spomedzi všetkých jazdcov v histórii (3 621), do pretekov najviac odštartoval z pole position (95) a z prvej rady (153) bol aj na stupňoch víťazov (158), najviac kilometrov strávil v r. závod (24 710) a prvý je tiež vo veľkom množstve ďalších ukazovateľov.

Vzhľadom na to, že by mal čoskoro potvrdiť predĺženie zmluvy s Mercedesom, bude môcť všetky spomínané čísla výrazne vylepšiť.

READ  Prezidentove oči a uši na ceste Jill Bidenovej na Ukrajinu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close