šport

Lewis Hamilton môže v nedeľu vyrovnať legendárny rekord Michaela Schumachera

včera 20:00
|

Lewis Hamilton je na pokraji vyrovnania a prekonania historického rekordu Formuly 1, ktorý sa dlho považoval za neodolateľný.

Keď Michael Schumacher v roku 2001 vyhral Veľkú cenu Maďarska, vyrovnal rekord Alaina Prosta 51 víťazstvami. V Číne v roku 2006 sa počet triumfov posunul na neuveriteľných 91. V tom čase sa zdalo, že tento rekord nikdy nikto neponíži.

V roku 2007 však prišiel na scénu pretekár menom Lewis Hamilton, ktorý neuveriteľným spôsobom prepisoval históriu a už tento víkend sa môže vyrovnať úspechu legendárneho Schumiho. Na svojom konte má už 90 víťazstiev a Veľká cena Ruska v Soči sa môže zapísať do histórie.

Hamilton ďakuje Mercedesu

„Je to šialené, na javisku som naozaj dlho,“ Lewis Hamilton na túto tému reagoval na stretnutí s novinármi v prímorskom letovisku. „Je neuveriteľné myslieť na všetky úspechy, ktoré ako tím máme.“

Angličan narazil na svoje súčasné pôsobenie v Mercedese, ktoré mu od roku 2013 prinieslo neskutočných 68 víťazstiev. „Keď sa pozriete na týchto ľudí a našu štruktúru, ako aj na nastavenú komunikáciu a tvrdú prácu, nie je to náhoda. A je nemožné zabudnúť na partnerov a vášeň, ktorú do všetkého vnášajú.“

„Je to osem najlepších rokov môjho života, ale zároveň musím povedať, že s McLarenom som už dosiahol veľké úspechy a bolo to tiež skvelé obdobie. Veľa som sa naučil, dosiahli sme veľké veci a bolo to tiež úžasný. „

Lewis Hamilton.Fotogaléria

Lewis Hamilton.

Zdroj: SITA / AP

Aký to bude mať pocit?

Lewis Hamilton nedokázal odpovedať na otázku, aké by to bolo v čase prekonania Schumacherovho rekordu. „A ani neviem, čo to pre mňa bude znamenať. Pravdepodobne sa to stane jedného dňa, keďže sa ešte nechystám skončiť. To sa v blízkej budúcnosti nestane,“ usmial sa 35-ročný pretekár.

READ  Molkan Masters Musetti na challengeri Gran Canaria

„Nemôžem ti povedať, ako sa budem cítiť, alebo čo to bude znamenať, alebo či to bude znamenať vôbec niečo. Na svete máme iné a oveľa väčšie veci. Samozrejme, bude mi cťou , ale každopádne to v podstate nič neznamená. ““

Dôležitosť vplyvu otca

Zmierte sa s tým, že Lewis Hamilton to zvládne už túto nedeľu. Čo by urobil najskôr po ruských pretekoch? „Asi by som zavolal otcovi,“ on odpovedal.

„Veľa s ním komunikujem a často si spomíname na našu minulosť. Myslím si, že je úžasné tráviť také chvíle s niekým, kto pre svoje dieťa toľko obetoval a ponúkol mi najlepšie možné príležitosti.“

„Do istej miery cítim, že sa naše úlohy teraz trochu zmenili. Otec mi vždy hovoril, že môžem robiť čokoľvek, a teraz mu hovorím to isté. Opakujem mu, že je úžasný a dokáže veľa. Je stále mladý a dokáže veľa. Okrem toho to môže byť inšpirácia pre veľké množstvo rodičov a podobné veci. Je to úžasné, “ dodal Lewis Hamilton.

Lewis Hamilton.Fotogaléria

Lewis Hamilton.

Zdroj: SITA / AP

Hamilton vytvára veľa rekordov

Pretekár Mercedesu sa môže vyrovnať ďalším dôležitým rekordom Michaela Schumachera v tomto roku, ktorými je sedem majstrovských titulov. Osem veľkých cien do konca roka je o 55 bodov viac ako Valtteri Bottas a o 80 viac ako Max Verstappen.

V súčasnosti už vlastní mnoho ďalších platní. Má najviac bodov spomedzi všetkých jazdcov v histórii (3 621), do pretekov najviac odštartoval z pole position (95) a z prvej rady (153) bol aj na stupňoch víťazov (158), najviac kilometrov strávil v r. závod (24 710) a prvý je tiež vo veľkom množstve ďalších ukazovateľov.

Vzhľadom na to, že by mal čoskoro potvrdiť predĺženie zmluvy s Mercedesom, bude môcť všetky spomínané čísla výrazne vylepšiť.

READ  Kalinskaya, Pouskova, Schmitlova a Wang Qiang - Tennis Threats Magazine

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close