Zábava

Marco Arnadovic suspendovaný za urážku hráča pri výhre Rakúska nad Severným Macedónskom | Futbalové správy

Marco Arnadovič dostal trest za urážku iného hráča počas víťazstva Rakúska nad Severným Macedónskom 3: 1 na Euro 2020.

Forward teraz vynechá štvrtkový zápas rakúskej skupiny C proti Holandsku v Amsterdame.

Arnadovic, ktorý nastúpil ako striedajúci hráč v druhej polovici zápasu a zasiahol neskoro pri nedeľňajšom víťazstve v Bukurešti, sa javil nahnevaný, keď kapitán David Alaba oslavoval svoj gól, než prišiel dopredu, aby ho ovládol.

Neskôr sa ospravedlnil za nahnevanú reakciu na priaznivcov v severnom Macedónsku, odmietol však proti nim použiť rasistický jazyk.

Podľa niektorých správ v médiách smeroval 32-ročný mladík na hráčov severného Macedónska Exxona Bezdulaia a Eskona Alioského, ktorí majú albánske korene.

„Včera v emóciách hry zaznelo niekoľko vrelých slov, za ktoré by som sa chcel ospravedlniť – najmä priateľom z oblasti severného Macedónska a Albánska,“ uviedol na Instagrame Arnadovič, ktorý má srbské pozadie.

„Chcem objasniť jednu vec: nie som rasista. Mám priateľov takmer v každej krajine. Stojím si za rozmanitosťou. Každý, kto ma pozná, to vie.“

UEFA v utorok vymenovala vyšetrovateľa etiky a poriadku a v stredu potvrdila vydanie zákazu.

Organizátori turnaja vo svojom vyhlásení uviedli, že „odvolací orgán sa rozhodol pozastaviť pôsobenie nasledujúcej (1) delegácie UEFA na turnaji Marca Arnadovica, pre ktorý bude mať nárok na urážku iného hráča“.

READ  Heromaker Studios predstavuje prvý Superhero Entertainment Powerhouse od Metawares

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close