Veda

Mars rover NASA sleduje cestu niečoho, čo vyzerá ako staroveká rieka

Táto „hadovitá“ cesta pripomína kľukatú rieku.

lenivá rieka

Operátori sondy NASA Mars Curiosity sa rozhodli a mimozemská sonda prejde cez skalnatý hrebeň, o ktorom vedci veria, že bol kedysi rozbúrenou riekou.

Začiatkom tohto mesiaca dosiahol osamelý rover horný tok Geddes Wallis Ridge, „hadia cesta„Rieky pripomínajú kanály, ktoré sa vracajú na zem.

To zanechalo tím v laboratóriu Jet Propulsion Lab v NASA veľké rozhodnutie: Buď bude rover pokračovať s Geddesom Wallisom, aby hľadal miesto, kde by ho mohol prekročiť, alebo sa vydá na juh do Pinnacle Ridge, ktorý bude viditeľný podľa najnovších údajov prejazdný podľa.

Nakoniec tím pokračoval s Geddesom Wallisom.

„Naozaj milujem operačné dni, ako je ten dnešný,“ napísala v článku planetárna geologička JPL Abigail Freiman. aktualizácia nasa, „Dnes ráno sme prišli s úplne novým pohľadom na Mars, ktorý sme mohli obdivovať, a potom sme museli spolupracovať ako tím, aby sme urobili rýchle rozhodnutia o tom, čo robiť ďalej.“

rozžiariť sa

Zvedavosť sa už ukázala ako neoceniteľná pri vrhaní nového svetla na dávnu minulosť Červenej planéty, keď zbierala stopy, ktoré naznačujú, že jej povrch bol kedysi naplnený hučiacimi riekami.

Minulý rok vedci analyzovali nové údaje boli získané roverom Perseverance, čo viedlo k záveru, že tieto rieky mohli skrývať staroveký život. Vedci dospeli k záveru, že kráterové útvary, nazývané „formy lavice a nosa“, boli pravdepodobne pozostatkami starých riečnych koryt. Štúdium,

„Táto analýza nie je snímkou, ale záznamom zmien,“ uviedol v tom čase spoluautor a odborný asistent geológie v Penn State Benjamin Cardenas. „To, čo dnes vidíme na Marse, sú pozostatky aktívnej geologickej histórie, nie nejaká krajina zamrznutá v čase.“

READ  Potenciálne obývateľná planéta veľkosti Zeme objavená vo vzdialenosti 40 svetelných rokov

A Curiosity len škrabe po povrchu. Vedci sa domnievajú, že aj iné časti povrchu Marsu mohli byť vytvorené a tvarované sedimentmi, ktoré unášali rieky pred miliardami rokov, v čase, keď planéta vyzerala úplne na nepoznanie.

Viac o Curiosity: Rover NASA našiel Mars bohatý na minerály a úzko spojený so životom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close