šport

Menšie transakcie: 09/08/23

Profesionálna hokejová sezóna sa začala naplno tento mesiac, pričom svoje sezóny odštartovali kluby v celej Európe. Dnes sa odohralo päť zápasov hokejovej Ligy majstrov, v ktorých hrali kluby zo siedmich rôznych krajín. Medzi najdôležitejšie patrí Hrdinstvo tretieho obdobia Od American Blueliner Les Lancaster Tento 23-ročný hráč si pripísal 27-zápasové víťazstvo a povýšil tím Fínska Ilves Tampere nad český HC Oceláři Třinec. Jasper Patrikainen Pozdvihol svoje rodné mesto Lahti Pelicans nad HC Vítkovice.

V KHL sa odohralo šesť ligových zápasov a v roku 2015 sa vybralo v prvom kole Jevgenij Svechnikov Hrniec je jeho Prvý gól v KHL v kariére S baliacim fixom pre tím Ak Bars Kazan proti Kunlun Red Star. Zatiaľ čo sezóny mnohých klubov po celom hokejovom svete začali, v zahraničných a menších profesionálnych ligách je stále dosť veľký pohyb hráčov. Ako vždy budeme tieto transakcie sledovať tu:

  • Bývalý útočník Detroitu Red Wings Chase Pearson Prvýkrát v hokejovej kariére sa vybral hrať do zahraničia. On HC podpísal zmluvu s HK Dukla Michalovce, klub najvyššej ligy slovenského profesionálneho hokeja. Tento center s výškou 180 cm bol v roku 2015 výberom zo štvrtého kola Red Wings z USHL Youngstown Phantoms. Pearson hral tri sezóny univerzitného hokeja na University of Maine (a v rokoch 2018-19 bol vyhlásený za defenzívneho útočníka roka Hockey East) predtým, ako v rokoch 2019-20 začal svoju profesionálnu kariéru v AHL Grand Rapids Griffins. Celkovo v kariére nazbieral 78 bodov v takmer 200 zápasoch v AHL. V životopise má tri zápasy NHL a teraz mieri na Slovensko, kde môže hrať väčšiu univerzálku.
  • Netminder nižšej ligy Jack Theot Vo veku 29 rokov to nazval kariérou. Oznámil odchod do dôchodku na sociálnych sieťach. Thieut hral ako univerzitný hokejový hĺbkový hráč cez nižšie menšie ligy ECHL a AHL, naposledy vstúpil do minulej sezóny. Theut bol v rokoch 2020-21 brankárom SPHL, čo mu vynieslo prácu na plný úväzok v ECHL na ďalšie dve sezóny. Theude odohral viac ako 60 zápasov počas dvoch sezón za Wichitu a Adirondack a vlani v marci si vyslúžil povolanie do AHL, ktoré mu umožnilo nastúpiť na dva štarty za Utica Comets.
  • Je tu Rapid City Rush ECHL zakúpené Právo hrať za obrancu Will Riedel Od Savannah Ghost Pirates poslal hráča, ktorého meno bude neskôr. Zatiaľ čo Rydell sa pravdepodobne bude túto jeseň snažiť získať prácu v AHL, ak bude hrať v ECHL, práve teraz zakotví v Rapid City. Dvadsaťšesťročný rodák zo Severnej Karolíny nakorčuľoval v minulej sezóne v 32 zápasoch za AHL San Jose Barracuda a 15 za Ghost Pirates. Bola to povzbudzujúca prvá sezóna pre bývalého Ohio State Buckeye ako profesionálneho hokejistu na plný úväzok a dúfa, že zostane v AHL aj v nadchádzajúcej sezóne, ak bude potrebné hrať v ECHL. V Rapid City to teraz musíte urobiť.
  • Tulsa Oilers z ECHL sa postarala o zaujímavý podpis, ktorý písal do siete. Julian Junca robiť Jednoročná zmluva. 25-ročný francúzsky sieťový hráč bol v posledných dvoch sezónach prvým brankárom Rapace de Cap v Ligue Magnus, najvyššej francúzskej úrovni profesionálneho hokeja. V minulej sezóne zaznamenal 0,921 percenta záchrany v 39 zápasoch, čím si domov odniesol Jean Ferrand Trophy z Ligue Magnus pre najlepšieho hráča na sieti. Pôsobil aj ako brankár číslo dva vo Francúzsku na tohtoročných majstrovstvách sveta mužov IIHF, kde odohral za svoju krajinu dva zápasy. Teraz mieri do Tulsy, kde si na úvod zmeria sily s 27-ročným hráčom Rylan TóthBývalý špičkový brankár na kanadskom univerzitnom okruhu, ktorý v minulej sezóne pôsobil v Erste Liga (Maďarsko a Rumunsko).
READ  Škótsko 1:0 SLOVENSKO: Pedro Martinez Llosa vyhral v „zmanipulovanom príbehu“

Táto stránka môže byť aktualizovaná počas dňa.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close