Roland Garros 2023: Koff bojuje o to, aby ukončil Andreevinu jazdu na French Open

Minuloročná víťazka Coco Goffová prekonala šokový štart a dostala sa do štvrtého kola sobotňajším turnajom French Open 6-7(5) 6-1 6-1 pod vedením tínedžerky Mirry Andreevovej.

Počas slnečného popoludnia sa Goff snažil zvládnuť palebnú silu ruskej Andreevy, kým si pripravil stretnutie so Slovenkou Annou Karolínou Schmidlovou alebo americkou kvalifikantkou Kaylou Day.

„Mirra, je veľmi mladá a má pred sebou veľkú budúcnosť. Pamätám si, že keď som mal 15 rokov, pozerala sa veľmi dopredu,“ povedal 19-ročný Goff.

„V prvom sete som mal príležitosti, vymieňali sme si brejky a celkovo som poznal herný plán, takže som sa ho snažil zrealizovať v druhom a treťom sete. Cvičili sme spolu predtým (pred žrebom), takže si vzala veci z mojej hry.“ a zobral som jej veci. Verím tomu.

16-ročná Andreeva, ktorá vstúpila na Madrid Open dvoma výhrami nad hráčkami z top 20, postavila Goffovú svojou výbušnou silou od základnej čiary na zadné a ujala sa vedenia 4:2. Američan dostane cestu späť.

Obaja hráči sa v prvom sete snažili udržať si podanie, pričom Goff viedol 5-4 a 30-0, ale slabý úder v tajbrejku dal Andreevovej šancu využiť výhodu zápasu.

Ruska premárnila svoje prvé dva setbaly a po odpálení loptičky do zaplnenej tribúny Suzanne Lenglenovej bola napomenutá.

Zdvihla sa však, aby zostavu vrecovala švihovým volejom.

Andreeva potom frustrovane rozbila raketu o podlahu, keď Goffová mala v druhom sete navrch, vyhrala päť gemov v rade a vyrovnala stav zápasu.

Američanka rozhodla 3:1 a už sa nepozrela späť, čím ukončila Andreevine trápenie s prvým mečbalom.