šport

Je plachá a má tichý hlas. Prvý sudca v histórii však svoj debut zvládol bezchybne – Denník N

[Pridajte sa do facebookovej skupiny, v ktorej môžete debatovať o profesionálnom športe, prinášať námety redakcii alebo sa jej pýtať otázky. Každý večer v nej nájdete sumár správ.]

Dobrý deň,

v stredu v Lige majstrov zaujala Stéphanie Frappart, ktorá sa stala prvou hlavnou rozhodkyňou v histórii súťaže.

Manchester United vyhral zápas s Parížom St. Germain, ktorý minimálne nemal prehrať. Vina prehry padá aj na trénera Solskjæra a jeho zlé rozhodnutie.

Borussia Dortmund stratila Erlinga Haalanda, ale aj bez neho si zabezpečila postup do 16. kola.

Zhrnutie Ligy majstrov prinesieme vždy ráno po zápasoch a tiež ich posielame e-mailom.


Zápas medzi Juventusom Turín a Dynamom Kyjev nebol z hľadiska vývoja v G-skupine veľa, ale stále sme v ňom sledovali veľký míľnik. Stéphanie Frappartová sa stala prvou ženou, ktorá viedla zápas Ligy majstrov ako hlavná rozhodkyňa.

Frappartová je považovaná za najlepšiu sudkyňu súčasnosti a Liga majstrov je pre ňu ďalším posunom v kariére. Pravidelne pískala zápasy o francúzsku Ligue 1, vlani rozhodovala o zápase Superpohára UEFA medzi Liverpoolom a Chelsea a v tejto sezóne viedla dva zápasy Európskej ligy.

Každý rozhodca pozná situácie, keď sa okolo neho zhromaždia nahnevaní futbalisti a narušia jeho osobnú zónu. Frappartová meria iba 164 centimetrov a považuje sa za prirodzene plachého človeka. Ako teda môže vychádzať s podráždenými hráčmi?

„Povedzme, že používam určité triky,“ vravela pred debutom v Lige majstrov pre L’Equipe. „Tvorím svoje vlastné

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

READ  Prestupové správy Arsenalu NAŽIVO: Posilnenie Pedra Neto, najvyšší cieľ Lucas Paqueta, rozhovory Yuriho Tielmansa prebiehajú, ponuka Jeremyho Pina

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close