Svet

Mnoho Američanov teraz môže dostať štvrtú vládu – ale mali by počkať?

(NEXSTAR) – Teraz sú tu Američania starší ako 50 rokov a ľudia so základným zdravotným stavom Zaslúži si druhú dávku Proti Govt-19 – štvrtá zo série vakcín pre mnohých. Ľudia, ktorí si zaslúžia druhú posilňovaciu dávku, ju môžu dostať štyri mesiace po poslednej injekcii – existuje však nejaký dôvod prestať s extra dávkou?

Dôkazy, ktoré sme doteraz zhromaždili, naznačujú, že ochrana, ktorú dostávate z vakcíny Govt-19, sa môže časom trochu znížiť. Trvá dva týždne, kým váš imunitný systém úplne zareaguje na jednu dávku, ale je zložité určiť dávku včas.

„Ak dokážeme presne predpovedať, kedy nás povstanie zasiahne, mali by ste si vyhradiť čas na očkovanie dva týždne pred týmito udalosťami,“ povedal Dr. Brian Caribaldi, riaditeľ Johns Hopkins Biogontent Division. „Myslím si však, že nie je jasné, kedy sa tak stane. Existuje dôvod domnievať sa, že sa tak stane čoskoro.“

Dr. Bob Watcher, vedúci Katedry medicíny na Kalifornskej univerzite v San Franciscu, súhlasil. Twitter. Pokúšať sa vyzdvihnúť svoj druhý posilňovač v správnom čase pred povstaním „pripomína mi, že som sa snažil tráviť čas na burze,“ vtipkoval, čo „málokedy funguje“.

„Dostanem strelu,“ napísal Watcher na Twitteri.

Vidíme, že ostatné krajiny sú poháňané prudkými výkyvmi PA.2 variant OmigranuEpidemiológovia očakávajú, že Spojené štáty čoskoro uvidia viac prípadov COVID-19.

„V priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov až mesiaca uvidíme nárast prípadov v Spojených štátoch,“ povedal Caribaldi. Povedal, že neočakával, že zimný nárast prípadov Govt-19 spôsobený variáciou BA.1 Omigranu bude takmer taký vysoký.

READ  Africká únia prijíma krok na monitorovanie nezávislosti súdnictva

Zatiaľ nie je jasné, akú extra ochranu poskytne štvrtý výstrel. A Skoré štúdium z Izraela Štvrtý záber naznačuje, že riziko úmrtia na COVID-19 u starších ľudí sa výrazne znížilo, ale túto štúdiu kolegovia neprehodnotili a v Spojených štátoch stále nie je dostatok času na zhromaždenie ďalších dôkazov.

Riziká spojené s dodatočnými posilňovacími dávkami sú však veľmi malé.

„Tieto injekcie sú bezpečné a majú významné výhody,“ napísalo Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb vo svojom najnovšom oznámení o vhodnosti posilňovacej dávky. „Počas nedávneho povstania v Omigrane mali tí, ktorí boli vyvolaní, 21-krát menšiu pravdepodobnosť úmrtia na COVID-19 a 7-krát menšiu pravdepodobnosť hospitalizácie v porovnaní s tými, ktorí neboli očkovaní.“

Podľa údajov CDC, hoci každý starší ako 12 rokov má nárok na preočkovanie, iba 30 % dostalo preočkovanie. Garibaldi vyzýva tých, ktorí si zaslúžia svoj štvrtý výstrel, aby tak urobili, ale čo je dôležitejšie, ak ľudia ešte nedostali tretí výstrel, vyzýva dav.

„Je načase dať si najlepšiu šancu ochrániť sa pred vážnou chorobou alebo smrťou, ak dôjde k ďalšiemu povstaniu alebo inému variantu,“ povedal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close