Typy extraligy: HC Košice – DVTK Miškovec 4: 1

včera 20:20
|

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad DVTK Jegesmedvék Miškovec 4: 1 v utorkovej ouvertúre 9. kola extraligy Tiposu. Pre „oceliarov“ to bolo prvé domáce stretnutie v sezóne a útočník Pavel Klhůfek sa na ich víťazstve podieľal tromi gólmi.

Duel Košice – Miškovec ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

Tipos extraliga – predohra 9. kola:

HC Košice – DVTK Miškovec 4: 1 (2: 1, 1: 0, 1: 0)

Ciele: 13. Klhůfek (Růžička, Belluš), 19. Klhůfek (Jenyš, Růžička), 35. Klhůfek (Jokeľ), 53. Baránek (Pavlin) – 5. Rokaly (Wehrs, Egle).

Rozhodovali: D. Konc starší, Žiak – J. Konc ml., Ordzovenský, vylúčení: 5: 5 na 2 min, navyše: Deyl (Košice) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilová hra: 0: 0, oslabenia: 1: 0, bez divákov

Košice: Sedláček – Pavlin, Baránek, Mudrák, Ružička, Slovák, Deyl, Novota – Vopelka, Chovan, Reaway – Mila, Pospíšil, Klhufek – Bellus, Eliáš, Jenys – Krasničan, Havrila, Jokel

Miskovec: Rýn – Széki, Wehrs, Vojtkó, Wolff, Chest, Steam – Rokaly, Vas, Egle – Lövei, Osterberg, Flick – Csányi, Miskolczi, Révész – Farkas

Úvod zápasu priniesol niekoľko nepresností, aj keď hostia mali lepší vstup do zápasu. Najprv nevyužili dve zaváhania košickej obrany, ale v 5. min našiel Egle pred bránkou voľného Rokalyho a Sedláček sa nestihol presunúť – 0: 1. Košičania postupne prebrali iniciatívu a aj pri vyrovnanom počte hráčov na ľade sa niekoľkokrát usadili v pásme súpera. V 13. min sa dostali, keď smer Růžičkovej strely mierne zmenil tečujúci Klhůfek. Domáci dostali vietor do plachiet aj vďaka zvyšujúcej sa presilovej hre, v ktorej hostí viackrát podržal brankár Rajna. V 18. min hrali hostia v oslabení, v ktorom sa ubránili, ale pokračujúci tlak „oceliarov“ zakončil opäť Klhůfek – 2: 1 príklepom do odkrytej brány.

Druhá tretina bola aj pre domáce zápasy. Hráči Miškovca mali problém prejsť stredným pásmom, neboli príliš nebezpeční v ofenzíve a niekoľkokrát „zhoreli“ pred svojou bránou. V 35. minúte Klhůfek z ľavej strany vyrazil strelu, ktorá skončila na zemi a skončila na tyči. Skóre je 3 – 1. Hostia mohli krátko na to znížiť, keď sa dostal do samostatného úniku Vas, ale neprekonal brankára Sedláčka.

V prvej polovici tretej tretiny hovorili hostia viackrát. Domáci sa sústredili na defenzívu a aj keď často čelili útočným snahám Miškovca, nijaké výraznejšie gólové príležitosti už nenastali. V 50. min zmaril Sedláček pripravenú strelu Vasa. Už v 54. minúte hosťujúci tím zmenil stav na 4 – 1, keď Baránek zakončil útočnú akciu po ľavej strane gólom tzv. „Nožničkami“. Miškovec sa však nevzdal a svoju ďalšiu presilovú hru podporil aj hrou so šiestimi korčuliarmi. V 55. min dostal priamu výhodu šiestich proti trom, ale ani v nej neskórovali.

Hlasy po zápase:

Jan Šťastný, tréner Košice: „Pripravovali sme sa na ťažkého súpera a naše víťazstvo sa nerodilo ľahko. Nakoniec sme chceli byť tí, ktorí strelili prvý gól, ale opäť sa nám to nepodarilo. Vážim si charakter nášho tímu, ktorý dokázal zvrátiť nepriaznivý vývoj situácia. Po upokojení druhého gólu pôsobil brankár Jakub Sedláček veľmi sebavedome, čo malo na tím vynikajúci vplyv. “

Dave Allison, tréner Miškovca: „Nehrali sme ako v predchádzajúcich zápasoch. Preto sme dnes prehrali. Gratulujem domácim k víťazstvu.“