šport

Noví majitelia HC Slovan Bratislava majú s klubom veľké plány

dnes 14:15
|

Noví akcionári hokejového klubu HC Slovan Bratislava chcú v priebehu niekoľkých rokov urobiť z tímu bezkonkurenčný najlepší výkon na Slovensku. Ak uspejú, nevylučujú odchod klubu do zahraničia.

Môžete sa pozrieť na tlačovú konferenciu Slovan Bratislava LIVE na ŠPORT.sk >>

K dosiahnutiu tohto cieľa by mala prispieť aj dômyselná práca s mládežou. Noví akcionári dôrazne vylúčili opakovanie situácie so zadlžením voči hráčom, implementačnému tímu a mestu Bratislava.

Na novú sezónu pridelí vedenie približne 3,5 až 4 milióny eur na celý klub vrátane nájomného a mládeže. Noví akcionári Slovana, Rudolf Hrubý a Pavol Hofstädter, poradca a hlavný koordinátor Maroš Krajči a marketingový riaditeľ Milan Vajda o tom informovali na tlačovej konferencii vo štvrtok.

SLOVENSKO MÔŽE ZMENIŤ SLOVENSKÝ HOKEJ

Tlačová konferencia HC Slovan BratislavaFotogaléria

Tlačová konferencia HC Slovan Bratislava

Zdroj: TASR

„Slovan je najslávnejším, najobľúbenejším a najnáročnejším slovenským klubom. Keď sme sa rozhodli investovať do Slovana, pozerali sme sa naň z celkového hľadiska. Slovenský hokej potrebuje nové impulzy, aby uspel na medzinárodnej úrovni. nás ako klub, ktorý dokáže zmeniť myslenie slovenského hokeja. Máme jasnú predstavu o tom, čo chceme dosiahnuť. Vždy budeme chcieť získať titul a ísť za ním, “ povedal Rudolf Hruby.

Prostredníctvom mladosti chce Slovan pripraviť hráčov do tímu A do troch rokov. „Potrebujeme začať pracovať s mládežou, ale zároveň musíme ísť na vyššiu úroveň. To bude cieľom našej mládeže. Slovan mal jedného hráča v poslednom dôležitom výbere mládeže, musí sa zmeniť.“ Spýtal som sa, ako je to možné? “ Drsný pokračoval.

DLH NEBUDÚ OPAKOVANÉ ŽIADNE DLHODOBÉ

Rudolf HrubyFotogaléria

Rudolf Hruby

READ  Serena Williamsová čoskoro oznámila svoj odchod z tenisu

Zdroj: TASR

Slovan nechal svoje meno ťažiť z dôvodu nesplatených finančných záväzkov. Nové vedenie sľubuje, že táto situácia sa nebude opakovať. „Chceme vyriešiť všetky naše záväzky, to je náš hlavný cieľ a my ho splníme. Chceme obnoviť povesť Slovanov na vynikajúci a fungujúci klub. Byť vzorom pre ostatné kluby a budeme sa snažiť byť najlepší klub na Slovensku bez konkurencie. Ak to splníme, budeme môcť hľadať aj zahraničné ligy. ““ pridal Hruby.

Klub zvažuje a bude rokovať o usporiadaní veľkého predsezónneho prípravného turnaja s tímami z KHL alebo Českej ligy. „Chceli by sme, aby to bolo úspešné. Zároveň sa chceme zúčastniť na budúcom ročníku Spengler Cupu. V prípade úspešnej kandidatúry nevylučujeme organizáciu otváracieho zápasu NHL v budúcnosti.“ Rudolf Hrubý objasnil odvážne plány.

SLOVENSKÉ HĽADÁ O HRÁČOCH NHL AHL

Maroš KrajčiFotogaléria

Maroš Krajči

Zdroj: TASR

HC Slovan Bratislava má v súčasnosti 23 hráčov v zmluve a 5 juniorov trénuje „A“. V tíme má troch Kanaďanov, jedného ruského a jedného litovského. „Dvaja Kanaďania sú v karanténe, Brant Harris už trénuje s klubom. Dohodli sme sa s tým, že vypovedáme zmluvu s brankárom Barrym Brustom. Do tímu chceme pridať aspoň jedného alebo dvoch obrancov. Hľadáme aj hráčov, ktorí sú v NHL alebo AHL a podobne by sme použili uviaznutie medzi ich ročnými obdobiami v zahraničí, aby sme ich dočasne získali, “ objasnil súčasnú situáciu so zmluvami Maroš Krajči.

Záujem o predaj sezónnych lístkov je dostatočný napriek pandémii koronavírusov. „Tešíme sa na to. Ale vieme o opatreniach, ktoré vláda plánuje od septembra. Takže budeme musieť pružne reagovať. Ak sa situácia zhorší, sme pripravení vrátiť ľuďom peniaze na vstupenky. Budeme tiež mať nové dresy pre novú sezónu. ““ varil Milan Vajda.

READ  Prečo by Írsko malo vyhrať proti Slovensku v ich hlavnom predkole majstrovstiev sveta?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close