šport

Európska elita už brúsi zuby kvôli zisku Messiho: Tento klub by mal byť najväčším favoritom

Sklamaný Lionel Messi

BARCELONA – Podľa španielskeho denníka Marc má anglický Manchester City najlepšiu šancu získať Lionela Messiho. Argentínsky futbalista oznámil v utorok vedenie FC Barcelona svoj plán opustiť klub, zatiaľ však nie je známe, kedy a za akých podmienok sa to stane.

Niekoľko klubov prejavilo záujem o svoje služby, podľa Marcy je Manchester City najväčším kandidátom a mal sa uskutočniť prvý kontakt medzi zástupcami oboch strán. Keby sa prevod uskutočnil, Messi by sa zišiel s bývalým barcelonským trénerom Pepom Guardiolom a hral by sa so svojim dlhoročným priateľom a krajanom Sergiom Agüerom. Mesto má okrem toho finančné prostriedky na svoju milionársku zmluvu a možnú sumu prevodu. Závisí to však od toho, aká vysoká je.

Marec informoval, že medzi záujemcami sú aj Paríž Saint-Germain, Inter Miláno, Manchester United a Messiho chlapčenský klub Newell’s Old Boys z Argentíny. Messi faxom vysvetlil barcelonským predstaviteľom, že chce v lete odísť ako voľný agent, aj keď má zmluvu na jeden rok. Má v nej klauzulu, ktorá mu mala umožniť zmeniť si dres rok pred ukončením zmluvy. Pandémia koronavírusov však sezónu nečakane predĺžila a je otázne, či je stále platná. Barcelona tvrdí, že mala uplatňovať doložku do 10. júna. Messi má okrem iného v zmluve zmluvu o astronomickom odchode vo výške 700 miliónov EUR.


Tagy: Lionel Messi Fc barcelona mesto Manchester

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka divízie Primera

zdroj:
TASR
foto:
SITA / AP / Manu Fernandez

READ  RH: Nováčik vyskočí na vrchol radu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close