šport

V roku 2023 bude aj nemecký tím Porsche hrať vo svetovej skupine najlepších tenisových krajín sveta.

Play-off, deň 2

V elektrizujúcej atmosfére s dychovkou a bubnovaním v Sportska Dvorana Jamet získali nováčikovia Eva Lies, Jules Niemeier a Anna-Lena Freitsum body pre Team Porsche v singlovom debute nemeckého Billie Jean King Cupu. Play-off v Rijeke, ktoré sa budúci rok predstaví v atraktívnej svetovej skupine s najlepšími krajinami sveta, znamenalo prvé vystúpenie prerobeného tímu od odchodu Andrey Petkovicovej a tehotenstva Angelique Kerberovej.

„Dievčatá boli skvelé a som neskutočne hrdý na celý tím,“ povedal Rainer Schuttler. „Vieme, akí silní sú Chorváti lokálne. Preto je dôležité, aby naši hráči preukázali náš záväzok voči náročnej úlohe. Spôsob, akým sa odplatili súdu, bol senzačný a dal mi veľkú nádej do budúcnosti.Jules Niemeyer

Po prvom dni na chorvátskom pobreží Jadranského mora bolo skóre vyrovnané po jednej gume za kus. Jules Niemeyer bol teda v prvom zápase dňa pod veľkým tlakom. Prvýkrát, odkedy Porsche prehralo svoj úvodný zápas s nemeckou jednotkou Petrou Marcinko, bolo kľúčové udržať tím na ceste k víťazstvu v baráži. A proti wimbledonskej štvrťfinalistke Ane Konjuovej naplnila všetky očakávania. Sebavedomejší a v lepšej forme ako prvý deň zvíťazil v dvoch setoch po sebe 6:2, 6:1. „Mohol som sa plne sústrediť na vlastnú hru,“ povedal. „To je hlavný dôvod, prečo uvádzam svoju A-game.“

Rainer Schudler sa rozhodol pre Annu-Lenu Frittshamovú pre štvrtú gumu do play-off namiesto pôvodne naplánovanej Evy Lies, keďže Porsche v piatok priviedlo Nemecko do vedenia ľahkým víťazstvom nad chorvátskou č. 1 Petrou Martic. „Náš záväzok voči Eve v prvý deň bol rovnaký ako voči Anne-Lene,“ povedal, keď hovoril o svojom rozhodnutí. „Obaja sú v dobrej kondícii a dobre trénovali, ale cítime, že toto je najlepšia taktická variácia.“ Jeho myšlienky boli viditeľné. Anna-Lena Fritsum preniesla svoju nedávnu dobrú formu na centrálny kurt v Sportska Dvorana Jamet v Rijeke, keď sa dostala do finále turnaja WTA-125 v americkom Midlande. Vyhrala 6–4, 6–1 proti Petre Marcinko a dala Porsche formálne víťazstvo pre Nemecko.

READ  Najnovšie olympijské hry: Bielorusko núti druhého účastníka odísť | Svet

Anna-Lena Freitsum, Porsche Team Deutschland, 2022, Porsche AG

Anna-Lena Freetsumová

„Vedel som, že budem hrať v sobotu večer pri večeri. Bola som prirodzene šťastná a teraz som veľmi hrdá, že som hrala tak dobre,“ povedala Anna-Lena Freitsum. Eva Lies bola po svojom úspešnom debute v Porsche Team Germany veľmi šťastná: „Preteky prebehli naozaj dobre. Nie som prekvapený, pretože viem, ako dobre viem hrať. Tím mi dal veľa energie a bolo neuveriteľné vyhrať prvý bod pre Nemecko v mojej prvej gume na Billie Jean King Cup.Nikdy som na súde nič podobné nezažil.

Po tom, čo si Porsche Team Germany zabezpečil neprekonateľný náskok, sa nehrala ani záverečná štvorhra nominovaná Laurou Siegmundovou.


Porsche Team Deutschland, 2022, Porsche AG

Porsche Team Nemecko

Play-off, deň 1

Dobrý štart pre Porsche Team Germany v play-off Billie Jean King Cup: So skóre po jednej gume po prvom dni proti Chorvátsku má tím stále dobrú šancu na zotrvanie vo svetovej skupine. Prvé preteky – prvé veľké prekvapenie: Eva Lies, stále členka tímu Porsche Talent Team, oslávila pôsobivý debut tímu Porsche Team Germany v úvodný deň play-off v Rijeke. Dvadsaťročná praváčka, momentálne na 123. mieste svetového rebríčka, bola od začiatku zápasu proti Petre Marticovej vo vrcholnej forme a plná sebavedomia. Nakoniec vybehol 6-1, 6-4 proti chorvátskej jednotke, ktorá je o viac ako 84 miest pred ním.

V druhom zápase dňa Jules Niemeyer nedokázal zúročiť výborný výkon svojho spoluhráča. Štvrťfinalistka Wimbledonu prehrala 6:3, 6:2 so 16-ročnou svetovou číslovkou 194 Petrou Marcingovou. Na poslednú chvíľu nahradil zranenú Donnu Vekic.

Jules Niemeyer nastúpi v sobotu o 14:00 SEČ proti Petre Marticovej. Nasledovať bude zápas medzi Evou Lies a Petrou Marcingo. Ak bude potrebné rozhodovať duo, Porsche Team Germany budú reprezentovať Anna-Lena Freitsum a Laura Siegmund.

Eva Lys, Porsche Team Deutschland, 2022, Porsche AG

Eva klame

Jules Niemeyer, Porsche Team Deutschland, 2022, Porsche AG

Jules Niemeyer

Náhľad

Porsche Team Germany bude čeliť silnému Chorvátsku v baráži Billie Jean King Cup v Rijeke 11.-12. novembra – a bude dúfať v prekvapenie proti hostiteľom, ktorí vstúpia do turnaja ako favoriti. Porsche Team Germany má v hre Sportska Dvorana Jamet v Rijeke veľa. Play-off sa sústredí na hráčky na čele s reprezentačným trénerom Rainerom Schuttlerom, ktoré pokračujú vo svetovej skupine Billie Jean King Cup, najvýznamnejšej skupinovej udalosti v ženskom tenise. Chorváti sú podľa neho favoritmi, no jeho hráči naňho tento týždeň zapôsobili svojimi výkonmi na tréningovom ihrisku, a preto je pred zápasom optimista: „Máme malý tím a mohli by sme byť naštvaní.“ “ on hovorí. „Hráči na to určite majú.“


Rainer Schütler, 2022, Porsche AG

Reprezentačný tréner Rainer Schuttler

Po odchode Andrey Petkovicovej do dôchodku a tehotenstve Angelique Gerber sú povinnosti tímu Porsche Team Germany teraz na nových pleciach, najmä preto, že semifinalistka Wimbledonu Tatjana Maria musela vystúpiť so zranením. To znamená, že Jules Niemeyer povedie tím prvýkrát na kľúčovom stretnutí ako číslo 1. Podporia ho Laura Siegmund, Anna-Lena Fritsum a Eva Lies.

„Som veľmi hrdý na to, že vediem náš tím na číslo 1 a spájam to s pozitívnymi pocitmi a žiadnym tlakom,“ hovorí Jules Niemeyer. Hráč tímu talentov Porsche vytvoril tento rok senzáciu pôsobivými grandslamovými výkonmi, keď sa dostal do štvrťfinále vo Wimbledone a osemfinále na US Open. Rainer Schudler je presvedčený, že 23-ročný Nemec to v tenise dotiahne ďaleko. „Jul hrala celý rok dobre. Má navrch a už dokázala, že dokáže zdolať každú súperku,“ hovorí. „Myslím si, že ten tlak zvláda veľmi dobre.“ Odkedy prerazil, odohral niekoľko skvelých zápasov a teraz sa chce ukázať na veľkej scéne.


Jules Niemeyer, 2022, Porsche AG

Jules Niemeyer

Anna-Lena Freitsum a Eva Lies sa tiež vydali na cestu do chorvátskeho prístavu s nádejou. Minulý týždeň skončila Anna-Lena Fritsum druhá na Dow Tennis Classic, turnaji WTA125 v americkom Midlande. V októbri Eva Lies z Porsche Talent Team najskôr vyhrala podujatie ITF W60 na Slovensku a potom sa dostala do finále podujatia W100 na ITF World Tour v anglickom Shrewsbury. Teraz bude debutovať v Billie Jean Cupe.

Anna-Lena Fritsum, 2022, Porsche AG

Anna-Lena Freetsumová

Eva Lys, 2022, Porsche AG

Eva klame

„Eva hrá momentálne veľmi dobre a klope na dvere prvej stovky,“ hovorí Rainer Schudler. „Takže si vyslúžila právo byť súčasťou tímu. Má tiež šancu skutočne hrať. A Laura Siegemond, víťazka Porsche Tennis Grand Prix 2017 a šampiónka US Open 2020 vo štvorhre? „Vždy sa môžete spoľahnúť, že prinesie vecí,“ pokračoval reprezentačný tréner. „Je to stará ruka. A veľmi skúsená.“


Laura Sigmund, 2022, Porsche AG

Laura Sigmundová

Petra Martic je chorvátskym č. 1. Aktuálne mu patrí 39. miesto vo svetovom rebríčku, teda 22 miest pred Julesom Niemeyerom (61. miesto). Hostiteľky sú tiež na čele, pokiaľ ide o číslo 2, Donna Vekic je vo svetovom rebríčku WTA na 69. mieste – Anna-Lena Fritsum je na 111. mieste. Jules Niemeyer však verí, že svetové rebríčky nie sú všetko. „Nebude to pre nás ľahké, ale verím, že máme dobrú šancu vrátiť sa domov ako víťazi,“ hovorí.

V piatkovej otváračke hrá nováčik Eva Lies Petra Martica o 16:00. Sekundovať im bude Jules Niemeyer proti Donne Vekic. Gumy medzi Julesom Niemeyerom a Petrou Martic a Evou Lies a Donnou Vekic sú na programe v sobotu od 14:00. Rainer Schütler nominoval vo štvorhre Annu-Lenu Freitsumovú a Lauru Siegmundovú.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close