Brit Josh Kerr získal zlato na 1500 m na majstrovstvách sveta.

Jamajčanky Akira Nugent, Danielle Williamsová a Bahamčanka Devin Charltonová si v stredu, piaty deň majstrovstiev sveta v atletike v maďarskej Budapešti, zabezpečili miestenku vo finále behu na 100 m prekážok žien vo svojom semifinále.

Zatiaľ čo pre trio to bola nekonečná radosť, pre ďalšiu Jamajčanku Megan Tapper to bolo srdcervúce, keďže olympijská medailistka skončila štvrtá a nemala dostatok času na to, aby sa dostala do zajtrajšieho finále naplánovaného na 14:25 jamajského času.

Charlton a Topper vybehli zo semifinále, kde skončili druhí a štvrtí. 27-ročná Charltonová obsadila druhé miesto v automatickej kvalifikácii za 12,49 sekundy za Američankou Kendrou Harrisonovou, ktorá zvíťazila za 12,33 sekundy.

Napriek tomu, že mu srdce bilo, Tappera (12,55 s) predstihol Švajčiar Didaji Kampanji (12,50 s), aby postúpil do zajtrajšieho finále, jeden z dvoch najrýchlejších kvalifikantov s časom pred Jamajčanom.

V druhom semifinále viedol väčšinu cesty Akira Nugent, no v poradí ho predral nigérijský svetový rekordér Tobi Amusan. Nugent zastavil čas o 12,60 sekundy, tesne za 12,56 sekundy Amusena.

Posledné z troch semifinále zažilo jamajského bývalého majstra sveta Daniela Williamsa svižný štart, ale ku koncu stratil pokoj a musel sa uspokojiť s tretím miestom za 12,50 sekundy. Našťastie mala dostatok času na postup do finále.

Jasmine Camacho-Quinnová z Portorika zvíťazila s oneskorením za 21,41 s, kým Američanka Nia Ali (12,49 s) zdolala Williamsovú.

Stiahnite si aplikáciu Sportsmax a sledujte Majstrovstvá sveta v atletike 2023 naživo.

READ  "Chcem, aby vyhral Wimbledon, myslím, že je v dobrom žrebovaní" - Marion Wajda o Novakovi Djokovičovi