šport

Slovan cestuje v pondelok na Faerské ostrovy, tréner Kozák verí v úspešnú cestu

dnes 12:00
|

Futbalisti slovenského šampióna Slovan Bratislava sa v pondelok presunú na Faerské ostrovy, kde v stredu o 20:00 SEČ vstúpia do Ligy majstrov 2020/2021.

Protivníkom v 1. predbežnom kole bude domáci majster KÍ Klaksvík a tréner „bielych“ Jána Kozáka ml. Pred odchodom, ktorý vyjadril túžbu úspešne prekonať prvú prekážku v prestížnej súťaži.

Hrá sa v jednom zápase, 18-násobný majster svojej krajiny má na svojom štadióne Djúpumýrar umelý trávnik. „Všetci sa na to tešíme, celý klub. Chlapci si uvedomujú, že o túto príležitosť bojujeme rok. Verím, že to bude úspešný výlet.“ povedal tréner Kozák na stretnutí s médiami.

Slovan získal ešte jeden deň na aklimatizáciu aj preto, že podľa miestnych podmienok musel letieť skôr. „S pristátím je to trochu komplikované, takže sme museli ísť deň predtým. Je to nariadenie, niekedy je problém pristátie na letisku,“ Kozak sa priblížil.

Zápas bude mať rôzne klimatické podmienky, očakáva sa teplota okolo 10 stupňov Celzia a tradičný silný vietor. Tréner 10-násobného majstra Slovenska v ére nezávislosti sa však veľmi neobáva: „Je iné počasie, ale v zime sa človek prispôsobí lepšie ako naopak, ak by sme šli do nejakého veľkého horúčavy. V tomto probléme nebude problém, možno silný vietor bude problém. Žiadny futbalista to nemá rád. Pokiaľ ide o umelá tráva, dokonca aj v našej lige hrajú Žilina a Trenčín doma a tieto zápasy sa nám podarilo zvládnuť. Jednoznačne lepšia umelá tráva ako nejaké nekvalitné ihrisko. ““

V predchádzajúcej sezóne hral Klaksvík kvalifikáciu UEFA Europa League. V predbežnom kole plynulo prešiel Tre Fiori zo San Marína po výsledkoch 5: 1 a 4: 0, v prvom kole vylúčil Riterai z Litvy po výsledkoch 1: 1 vonku a 0: 0 doma. Vystúpil so švajčiarskou Lucernou, ale po blízkom výsledku – 0: 1 vonku po góle z stanoveného času a 0: 1 doma. Pred rokom „bieli“ vypadli v LM hneď na začiatku so Sutjeskou Nikšičom, ale potom sa dostali do skupiny EL.

READ  Ukážka dňa 6: Aktualizácia zápasu Stefanos Tsitsipas a Nick Kyrgios | ATP Tour

Slovan na Faerských ostrovoch neočakáva nič ľahké, je však obľúbený. „Musíme byť odolní a myslím si, že máme kvalitu, aby sme dokázali, že sme lepší tím. Ale nemusíme o tom veľa hovoriť, musíme to ukázať na poli,“ pridal Kozák.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close