Vyhliadky európskeho chmeľu: Kapanen ide do remízy v rebríčku U20

Oliver Kapanen, Kalpa, Lika, Fínsko

Kapanenova produkcia bola v plameňoch počas celej sezóny a piatkový zápas proti Lukko bol jednou z takýchto príležitostí. Odišiel s dvoma bodmi: víťazným gólom a asistenciou pri poisťovacom góle. Obaja sú uvedení vo videu nižšie, pričom Kapanen má na modrej prilbe číslo 91 v žltej farbe.

Vyzerá to tak, že puk sa odrazil od obrancu na bránku, čo spôsobilo, že brankár úplne minul zákrok, ktorý by za normálnych okolností urobil ktorýkoľvek deň v týždni. Keď Kapanen zasahuje do brankárovej vízie, asistencia je druhoradá a ďaleko od skutočného gólu. Napriek tomu je pre Kapanena dôležité získať tieto odrazy a ďalej budovať svoju sebadôveru.

Medzi hráčmi do 20 rokov je v La Lige druhý v bodovom hodnotení s rovnakým počtom bodov za Jonnym Nymanom (Seattle Kraken) z Illves, no chýba mu jeden gól. Kapanen momentálne strieľa 7,8% a hoci má dobrú mušku v juniorke, musí ešte prejsť do profi tímov. Čo sa týka iných atribútov pre centra, ešte musí odviesť kus práce v kruhu vhadzovania.

Leijonat ešte neoznámi svoj káder na novembrový turnaj hráčov do 20 rokov v Česku, ale očakávam, že Kapanen bude pevne v kádri. Bude zaujímavé sledovať jeho úlohu v štyroch zápasoch, v ktorých budú všetky tímy hrať podľa nového formátu, pričom Rusko v dvoch zápasoch proti každému súperovi nebude mať žiadnych nových pozvaných hostí.

Petteri Nurmi, HPK, Liiga, Fínsko

Ďalší týždeň, ďalší dobrý výkon Nurmiho. V zápase proti HIFK, ktorý HPK prehral 3–2, zaznamenal dve asistencie. S číslom 40 v oranžovej farbe si pozrite Nurmiho prvú asistenciu vo videu nižšie.

Nurmiho najinteligentnejšia hra je, keď zasiahne sieť alebo spôsobí odklonenie/hrot smerom dopredu, čo sa v skutočnosti stane, keď útočník dostane puk a skóruje dobrým DK.

Bol som zmätený, keď som si v podcaste Timo Gunnari pomyslel, že Nurmi by mohol byť hráčom fínskeho národného tímu neskôr v tejto sezóne, ale začínam to vidieť. Jeho hokejové IQ je veľmi dobre vyvinuté a vidím, ako si vydobyl miesto na súpiske na menšom turnaji, na ktorom Fínom nezáleží.

Nurmi môže byť momentálne najzaujímavejšou perspektívou, pretože je bližšie k vstupu do AHL ako ktokoľvek iný. Už teraz ho vidím, ako v budúcej sezóne zasiahne do Laval Rockets.

Frederik Dichhow, Frölunda HC, SHL, Švédsko

Brankár Dánska bol minulý utorok solídny v prvých dvoch tretinách proti Brainerdezu. V tretej tretine však strelil dva góly, keď sa Frulunda rozhodol, že už hrať nemusí. Pri jednej príležitosti sa presadil, keď bol zápas nerozhodný na tri, a pomohol Fruelunde vyhrať zápas v regulácii.

Keď som vo štvrtok večer čelil spodku tabuľky, čakal som, že Frölunda bude pokračovať s Dichom v sieti, no namiesto toho naštartovali Larsa Johanssona a zápas prehrali. Johansson si v sobotňajšom zápase udržal dôveru trénerského štábu, no aj tú Fruelunda stratila, no nie vinou Johanssona.

Ticho naďalej hrá solídnu hru a má tri víťazstvá v štyroch štartoch, ale s tak malým počtom štartov môžete vidieť, že je občas hrdzavý.

Adam Engström, Rögle BK, SHL, Švédsko

V sezóne, keď sa zdá, že každý dokáže poraziť kohokoľvek, sa zdá, že Rögle má často krátku slamku. Čaká nás ešte veľa hokeja a očakávam, že Rogle sa dá dokopy a začne vyhrávať relatívne skoro.

Engström tento týždeň trochu trpel na podmienky v lige, s niekoľkými situáciami v špeciálnych tímoch, ktoré neodohral, ​​čo viedlo k menšiemu počtu minút, ako sme zvyknutí v dvoch zápasoch.

Bol menovaný do švédskeho kádra do 20 rokov na turnaj v Česku a očakávam, že odohrá veľké minúty.

Mikul Tourigny, Dukla Trenčín, Tibos Extralica, Slovensko

Tento týždeň žiadne body z Tourigny a moje slovenské zdroje hovoria, že nevyčnieval v dobrom ani v zlom.

Dmitrij Kostenko, Červená hviezda Kunlun, KHL, Čína

Kostenko si minulý týždeň zapísal do zbierky bodov, keď si v zápase pripísal asistenciu, no čo je dôležitejšie, hrá ťažké minúty v KHL. V oboch zápasoch odohral viac ako 13 minút, v jednom takmer 20 minút. Povedal by som, že čas na ľade hovorí viac ako počet doterajších gólov alebo asistencií, ale bude zaujímavé sledovať, či dokáže udržať produkciu aj čas na ľade počas celej sezóny.