šport

Slovensko porazilo USA 6:3 na MS juniorov v hokeji | NHL

MONCTON, New BRUNSWICK (AP) — Dalibor Dvorský, Robert Bago a Filip Mazer skórovali v druhej tretine rozdielom 3:19 a Slovensko v stredu na juniorských majstrovstvách sveta zdolalo Spojené štáty americké 6:3.

Za Slovensko skórovali aj Libor Nemec, Petar Repczyk a Alex Čiernik a kapitán Simon Nemec – tohtoročná dvojka celkového výberu New Jersey v NHL – zaznamenal v zápase B-skupiny tri asistencie.

„Po tomto zápase nemôžete byť unavení,“ povedal Simon Nemec po odohratí 25:31. „V tejto hre je veľa dobrých vecí.“

Kanada skupiny A sa odrazila od úvodnej prehry proti Nemecku 11:2 v Halifaxe v Novom Škótsku.

Adam Cajan predviedol 33 zákrokov, keď sa Slovensko odrazilo od utorkovej prehry s Fínskom 5:2.

„Myslel som si, že ich brankár bol dnes večer najlepším hráčom na ľade,“ povedal tréner Quinnipiac USA Rand Pecknold. „Musíme veci dotiahnuť a naši chlapci to vedia.“

Tyler Boucher z Ottawa 67’s Ontario Hockey League skóroval dvakrát za Spojené štáty. Útočník Michiganu Gavin Brindley pridal gól a brankár Colorado College Kaiden Emberego mal na konte 20 zákrokov. Američania otvorili pondelok výhrou 5:2 nad Lotyšskom.

USA sa vo štvrtok stretnú so Švajčiarskom.

„Myslím, že sa tu odrazíme,“ povedal Boucher. „Sme hladní.“

Kanada opäť zdolala Nemecko v pondelňajšej prehre 5:2 s Českom v úvodnom zápase.

Connor Bedard troma gólmi a štyrmi asistenciami vyrovnal rekord Kanady v počte bodov v zápase a tri góly mal aj Dylan Gunther. Kanaďania sa vo štvrtok stretnú s Rakúskom.

„Je to v pohode, ale nie je to pre mňa veľký problém. Je dobré vyhrať,“ povedal Bedard. „Mal som dve celkom šťastné kúzla. Len jednu z tých nocí.“

Hviezda Reginy Pats prekonala sedem bodov, ktoré stanovil Dave Andrechuk v roku 1983 a vyrovnali sa jej Brendan Morrow v roku 1999, Mike Cammalleri v roku 2002 a Gabriel Bourque v roku 2010.

Copyright 2022 Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento obsah nesmie byť publikovaný, vysielaný, prepisovaný alebo redistribuovaný bez povolenia.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close