US Open: Zverev porazil Dimitrova, nastúpil proti Sinnerovi

Nemec Alexander Zverev, 12. nasadený, zdolal v sobotu večer na US Open 19. nasadeného Grigora Dimitrova z Bulharska v štyroch setoch a dostal sa medzi osemfinále.

Prvé dva sety si Zverev a Dimitrov nedarovali ani centimeter, keďže oba sety išli do tajbrejkov. Po tom, čo Bulhar vyhral prvý tajbrejk, brejkol Zvereva na vedenie 4:2 v druhom sete. Zverev však v ďalšom tajbrejku bojoval o druhý set.

Nemec si v tajbrejku ušetril dva setbaly, kým vyhral svoj druhý setbol 10:8 a vyrovnal stav zápasu.

Odtiaľ Zverev išiel do tempa, keďže sa zdalo, že Dimitrov zápasí so zranením. Louis Armstrong získal ďalšie dva sety 7-6, 7-6, 6-1, 6-1 za tri hodiny a 40 minút na kurte a ďalšie dva sety vyhral 6-1, 6-1. Toto víťazstvo zlepšilo Zverevov rekord proti Dimitrovovi na 6:1 a bolo to jeho šieste víťazstvo nad bývalou svetovou trojkou.

Alexander Zverev vs.  Grigor Dimitrov Highlights |  3. kolo US Open 2023

Zverev na 12. mieste hrá ako šiesty Talian Jannik Sinner. Nemec vedie nad talianskou stranou 3:1, keď vyhral posledné tri zápasy v rade.

Nemec v tomto zápase porazil Austrálčana Alexandra Vukica (6-4, 6-4, 6-4) a Daniela Altmaiera (7-6 (1), 3-6, 6-4, 6-3).

V predchádzajúcom kole v New Yorku 19. Dimitrov prelomil patovú situáciu proti Slovákovi Alexovi Molkanovi (6-7 (9), 6-7 (5), 6-1, 7-5, 7-6 (9). ) a porazili Andyho Murrayho (6-3, 6-4, 6-1).

New York (Grand Slam), ďalšie zápasy tretieho kola (USTA Billie Jean King National Tennis Center, tvrdý, 44 700 000 USD):

• Borna Kojo (K) porazil Jiřího Wesleyho: 6-4, 6-3, 6-2
  • Taylor Fritz (9) porazil Jakuba Menšíka (K) 6:1, 6:2, 6:0.
  • Dominic Stryker (K) porazil Benjamina Ponziho (WC): 2-6, 7-5, 7-6 (4), 3-6, 6-2
  • Ringi Hijikata (WC) zdolala Jizhen Zhang 6-3, 6-3, 4-6, 6-3
  • Francis Tiafoe (10) porazil Adriana Mannarina (22): 4-6, 6-2, 6-3, 7-6 (6)
  • Ben Sheldon porazil Azlana Karatseva: 6-4, 3-6, 6-2, 6-0
  • Tommy Paul (14) porazil Alejandra Davidoviča Foginu (21) 6-1, 6-0, 3-6, 6-3.
  • Daniel Medvedev vs. Sebastian Pace
READ  3 neuveriteľné úspechy, ktoré zaznamenal Iga Swidek na ceste do finále druhého French Open