Veda

NASA rozširuje misiu vrtuľníka Ingenuity na Mars

Americká vesmírna agentúra NASA zvýšila lety na Mars pre svoj vrtuľník Ingenuity.

Simplicity pristála na Marse pred rokom s NASA Perseverance Explorer alebo roverom.

Predstavitelia NASA najskôr opísali vynaliezavosť ako ukážku Misia, Bol navrhnutý tak, aby zistil, či malé lietadlo dokáže vzlietnuť, preletieť na krátku vzdialenosť a potom pristáť na Červenej planéte.

Vrtuľník sa v týchto oblastiach rýchlo stal úspešným počas série testov. Po prvýkrát lietadlo predviedlo riadený let na inú planétu, uviedla NASA.

Vlani v máji NASA oznámila, že rozširuje experimentálnu misiu Ingenuity. Odvtedy Ingenuity lieta na Mars. Vrtuľník doteraz absolvoval 21 letov. 15. marca vesmírna agentúra oznámila, že predlžuje misiu Ingenuity do septembra.

Vrtuľník NASA Ingenuity Mars zachytil tento obrázok 25. februára 2022 počas svojho 20. letu pomocou svojej farebnej kamery s vysokým rozlíšením v severozápadnej časti regiónu Mars s názvom „Sitah“. (Obrazový kredit: NASA/JPL-Caltech)

Thomas Zurbuchen je pridruženým správcom riaditeľstva vedeckých misií NASA. Vyzdvihol pokrok Ingenuity. „Pred menej ako rokom sme ani nevedeli, že je možný riadený let lietadla na Mars s pohonom,“ povedal. „Teraz sa tešíme na účasť spoločnosti Ingenuity v druhej vedeckej kampani Perseverance.“

Počas tejto ďalšej vedeckej kampane sa Ingenuity zameria na prieskum starovekého riečneho systému v kráteri Jezero na Marse. Ingenuity úzko spolupracuje s Perseverance v oblasti Jezero známej ako Seítah.

NASA tvrdí, že riečny systém Ingenuity je veľmi odlišný od regiónov, ktorými preletel od svojho prvého letu v apríli. Predchádzajúce lety sa väčšinou uskutočňovali na rovných povrchoch. Riečny systém, nazývaný delta, stúpa viac ako 40 metrov. Priekopa destinácia. zrýchľuje sa skalyVeľké skaly a oblasti plné piesku.

Takéto regióny môžu predstavovať dopravné ťažkosti pre vozítko Persistence. Hlavným cieľom helikoptéry preto bude vytrvalosť, ktorá pomôže zmapovať bezpečnú cestu pre prechod do delty, uviedla NASA. Údaje poskytnuté Helicopterom navyše pomôžu tímu vytrvalosti hodnotenie Možný vedecký cieľ.

Oblasť delty rieky sa považuje za dobrý cieľ pre vedecké experimenty, pretože sa predpokladá, že obsahuje cenné geologické prvky. NASA uviedla, že v tejto oblasti môžu existovať aj „zásadné dôkazy“. rozhodnúť (či) mikrobiálny život existoval na Marse pred miliardami rokov.“ Perseverance je na misii, aby pátrala po známkach starovekého mikrobiálneho života na Marse.

Teddy Tzanetos je vedúcim tímu Ingenuity v laboratóriu Jet Propulsion Laboratory NASA v Kalifornii. ona povedal Expedícia do delty rieky Jezero „bude najväčšia“ výzva tím Ingenuity čelil od prvého letu na Mars.“ V rámci prípravy na nadchádzajúce aktivity vrtuľníka Tzanetos uviedol, že zväčšil veľkosť tímu a inovované Softvér pre let lietadla.

Tento anotovaný obrázok ukazuje niekoľko letov - a dve rôzne cesty - helikoptéra NASA Ingenuity Mars môže podniknúť cestu do delty riečneho systému krátera Jezero.  (Obrazový kredit: NASA/JPL-Caltech/University of Arizona/USGS)

Tento anotovaný obrázok ukazuje niekoľko letov – a dve rôzne cesty – helikoptéra NASA Ingenuity Mars môže podniknúť cestu do delty riečneho systému krátera Jezero. (Obrazový kredit: NASA/JPL-Caltech/University of Arizona/USGS)

Vylepšenie je navrhnuté tak, aby umožnilo Ingenuity lietať vyššie, podnikať dlhšie výlety a zlepšovať bezpečnosť v zložitejších podmienkach.

Ingenuity doteraz nalietal vyše 38 minút a precestoval 4,6 kilometra. NASA tvrdí, že helikoptéra má 22Ra Let by sa nemal uskutočniť skôr ako 19. marca. Očakáva sa, že to bude zahŕňať „komplikovaný“ trik, ktorý vyžaduje, aby lietadlo prudko zatočilo a vyhlo sa veľkému kopcu v ceste.

Hlavným pilotom Ingenuity je Howard Gripp. Povedal, že nepretržité lety rýchlo zapĺňajú knihu, ktorú používa na zaznamenávanie každej cesty. Povedal, že keď sa misia začala, myslel si, že bude mať šťastie, keď zaznamená päť letov. „Teraz, tempom, ktorým ideme, budem potrebovať ďalšiu knihu,“ povedal Gripp.

Som Brian Lynn.

Brian Linn napísal túto správu pre VOA Learning English na základe správy NASA.

chceme od vás počuť. Napíšte nám do sekcie komentárov a navštívte našu facebookovú stránku,

Kvíz – NASA rozširuje misiu jednoduchosti helikoptér na Mars

Kvíz – NASA rozširuje misiu jednoduchosti helikoptér na Mars

spustite kvíz, aby ste to zistili

,

slová v tomto príbehu

Misia – N. dôležitý projekt alebo cesta, najmä taká, ktorá zahŕňa cestovanie do vesmíru

Priekopa – N. veľká diera v zemi vytvorená silou predmetu

útes – N. oblasť s vysokými, strmými útesmi

hodnotenie – v. rozhodnúť o kvalite, veľkosti, hodnote atď

rozhodnúť – v. o niečom oficiálne rozhodnúť na základe dôkazov alebo faktov

výzva – N. náročná úloha alebo problém; niečo ťažké urobiť

upgrade – v. zlepšiť niečo tým, že to urobíte novým alebo kvalitnejším

READ  Čo by spotrebitelia mali vedieť o pozitívnom testovaní mlieka na vtáčiu chrípku: NPR

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close