Veda

NASA sa tento víkend pokúsi odhaliť únik na Medzinárodnej vesmírnej stanici

NASA a jej ruský partner Roscosmos sa o to pokúsia loviť zdroj veľmi malého úniku na Medzinárodnej vesmírnej stanici tento víkend, ktorý spôsobil uvoľňovanie vzduchu z ISS za posledný rok trochu rýchlejšie. Traja členovia posádky, ktorí sú momentálne na palube stanice, zostanú počas víkendu v ruskom segmente ISS, zatiaľ čo NASA sa pokúsi izolovať pôvod úniku v iných častiach kozmickej lode.

NASA si prvýkrát všimla, že môže dôjsť k úniku zo stanice späť v septembri 2019. Vzduch vo vnútri stanice v priebehu času pomaly uniká z ISS, úradníci si však všimli, že sa zdá, že vzduch uniká mierne vyššou rýchlosťou, ako je obvyklé. Zdá sa, že odvtedy sa únik mierne zvýšil. NASA však na vyšetrovanie nemal dosť času. Od septembra boli veci na ISS dosť zaneprázdnené. Astronauti uskutočňujú rôzne vesmírne chodníky a nové vozidlá, ako napríklad posádka draka SpaceXu, privádzajú ľudí na ISS a späť. Únik nebol veľkým problémom, pretože nádrže na palube ISS môžu pomôcť udržať tlak stanice kedykoľvek unikne vzduch.

Teraz, keď sa plán spomalil, NASA má čas zistiť, odkiaľ únik prichádza. Astronaut NASA Chris Cassidy a ruskí kozmonauti Anatoly Ivanishin a Ivan Vagner sa spoja vo vnútri ruského segmentu po uzavretí všetkých prielezov do ostatných modulov ISS. Počas víkendu bude NASA monitorovať úrovne tlaku vzduchu v každom z modulov, aby sa zistil problémový únik. Výsledky testu by mali byť k dispozícii budúci týždeň. NASA tvrdí, že posádka bude mať v ruskom segmente dostatok priestoru a posádka nebude v nebezpečenstve.

Úniky sa objavujú čas od času na ISS, ale jeden únik v roku 2018 získal oveľa väčšiu pozornosť ako ostatné, V tom čase astronauti sledovali únik na palube ISS po malú dierku vo vnútri hosťujúcej kapsuly ruského Sojuza, ktorá bola pripojená k ISS. Teória o sprisahaní oplývala v ruskej tlači povedal, že dieru mohol vyvŕtať zvnútra Sojuz niekto na palube ISS. Dvaja kozmonauti dokonca urobili vesmírny chodník, aby preskúmali otvor zvonku. Nakoniec režisér Roscosmos Dmitrij Rogozin uviedol, že ruskí predstavitelia vedeli, ako sa tam diera dostala, ale oni by nezverejnili príčinu,

READ  Okres Los Angeles hlási najnižší počet denných hospitalizácií COVID-19 od apríla

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close