Zábava

Nebezpečenstvo je v Bratislave zakázané

Bratislavskí mestskí poslanci schválili úplný zákaz kasín v hlavnom meste. Po vypršaní platnosti licencií už kasína nemôžu byť umiestnené v hoteloch, apartmánoch, obchodných centrách, sociálnych bytoch alebo miestach verejnej zábavy. Jedinou výnimkou je stávkovanie.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Poslanci už vo februári odhlasovali úplný zákaz hazardu, nepodarilo sa im však prijať žiadne nariadenie. Všeobecne obmedzené nariadenie (VZN) nadobudne účinnosť začiatkom mája.

O hazarde sa v Bratislave diskutuje už mesiace medzi magistrátom, poslancami, prevádzkovateľmi hazardných hier a aktivistami bojujúcimi za jeho zastavenie.

Počas hlasovania z 30. marca sa členovia rady rozdelili na dva tábory – tí, ktorí sú za prísnejšie obmedzenia a kasína v hoteloch či obchodoch, a tí, ktorí sú za plošný zákaz. Úplným zákazom by hlavné mesto prišlo asi o tri milióny eur ročne.


čítaj viac: Bratislavskí radní chcú reguláciu hazardu, nie zákaz Čítaj viac

Asociácia zábavy a hier (AZaH) považuje hlasovanie za nezákonné a chystá sa ho napadnúť na súde, uviedla hovorkyňa AZaH Dominika Lukáková.

„Prvé hlasovanie o zákaze hazardu zlyhalo, ale dnešné hlasovanie prešlo nariadením a primátor zvolil výsledok podľa svojich preferencií,“ povedala Lukaková, citovala TASR Newswire. Hovorí, že tieto aktivity nemajú s demokraciou nič spoločné.

Lukaková uviedla, že zákaz zvýši príjmy z online hazardu, pričom porastie aj nelegálny hazard.

READ  Kedy, ak nie teraz? Existuje stále viac dôvodov, prečo navštíviť Cinemax!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close