Ekonomika

Nemecko plánuje predĺženie výluky do 14. marca

Nemecko plánuje rozšíriť kontroly, aby sa zabránilo šíreniu korónového vírusu, do 14. marca, ukázal návrh dohody o rokovaniach medzi prezidentkou Angelou Merkelovou a šéfmi 16 spolkových krajín v stredu (10. 2.). Píše Sabine Seabold.

Počet nových denných infekcií v Nemecku klesá, čo vedie niektorých regionálnych vodcov k tomu, aby navrhli časový plán na uľahčenie blokovania, ale stále narastajú obavy z dopadu vírusových infekcií na počty prípadov.

„Sme vo veľmi slabej pozícii,“ uviedol pre Spiegel Online Winfried Gretchman, predseda vlády Strany zelených v južnom štáte Baden-W W்ட rttemberg. „Vidíme, ako rýchlo sa vlna môže zmeniť v iných krajinách, ako je Portugalsko.“

V návrhu dokumentu pre rozhovory, ktoré sa začnú popoludní, sa uvádza, že kaderníci sa môžu za prísnych podmienok znovu otvoriť od 1. marca. Návrh sa môže zmeniť.

Merkelová objasnila, že základné školy a škôlky budú pri každej relaxácii prioritou. V návrhu dohody sa uvádzalo, že jednotlivé štáty sa môžu rozhodnúť, ako začať s vyučovaním.

„Ak štatistika infekcií bude naďalej spoľahlivo klesať, najvyššia priorita má jednoznačne najmenšie deti,“ uviedla Gretchmanová.

Merkelová už v minulosti jasne uviedla, že 50 prípadov na 100 000 ľudí by malo byť kľúčovým signálom, že by sa mali eliminovať sedemdňové udalosti. Podľa údajov, ktoré v stredu zverejnil Inštitút Roberta Kocha pre infekčné choroby, je to v súčasnosti 68 osôb.

Nemecko v stredu zaznamenalo 8 072 nových prípadov vírusu koróny a ďalších 813 úmrtí, čím sa celkový počet obetí zvýšil na 62 969.

READ  Ak bude rast pokračovať s medzinárodným priemerom od finančnej krízy, priemerná mzda bude viac ako 76 týždenne

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close