Veda

Nemecko v pohotovosti v súvislosti s úlomkami ISS, riziko minimálne – DW – 03/08/2024

Nemecko z toho hľadá trosky Medzinárodná vesmírna stanica (ISS) V piatok po správach, že časť z nich by mohla pristáť v západnom štáte Porýnie-FalckoAlebo v iných častiach krajiny.

Čo vieme o vesmírnom odpade?

Tieto úlomky pochádzajú z batérie, ktorá bola oddelená od ISS pred tromi rokmi. Vesmírny odpad váži 2,6 tony (2600 kg) alebo má veľkosť SUV.

Podľa German Aerospace Center (DLR) by sa vesmírny odpad mohol dostať do atmosféry nad Severnou Amerikou. Existuje možnosť, že úlomky zhoria, keď sa priblížia k povrchu Zeme.

Nemeckí predstavitelia tvrdia, že sú pripravení, ak nejaké trosky skutočne spadnú na nemeckú pôdu Obrázok: Jan Eifert/Picture Alliance

Existuje veľká pravdepodobnosť, že spadne do mora. DLR uviedla, že trosky predstavujú „nepravdepodobné“ riziko Nemecko,

Nemecké ministerstvo hospodárstva a klímy (BMWK) uviedlo, že „objekt je podrobne monitorovaný“ a že v prípade, že Nemecko zasiahnu trosky, prijmú krízové ​​opatrenia.

Nemecký federálny úrad pre civilnú ochranu a pomoc pri katastrofách vo štvrtok odoslal textové správy na varovné aplikácie, v ktorých uviedol, že riziko pristátia trosiek v Nemecku je nízke. Používateľom však povedal, že ak sa situácia zmení, dostanú o aplikácii nové informácie.

WD/LO (dpa)

READ  NASA je zvedavá na objekt podobný rezancom nájdený na Marse

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close