Fernandez tipuje Mertensa, ktorý sa dostal medzi posledných 16 v Mexiku

19. septembra 2023 23:45 a zverejnené

19. septembra 2023 23:46 a aktualizované

Kanaďanka Leila Fernandezová trafila strelu Jekaterine Alexandrovovej z Ruska počas prvého kola tenisových majstrovstiev US Open v New Yorku v utorok 29. augusta 2023. (AP Photo/Mary Altafer)

Kanadská tenisová hviezda Leila Fernandezová postúpila do osemfinále na utorňajšom turnaji Guadalajara Open po tom, čo zdolala belgickú 13. nasadenú Elise Mertensovú.

Fernandezová z Lavalu v Quebecu porazila Mertensovú 6:3, 6:4 na turnaji WTA 1000 a hrala si s víťazkou zápasu osemfinále medzi Američankami Madison Keysovou a Emmou Navarrovou.

Obaja hráči trafili tri esá v zápase, ktorý trval hodinu a 34 minút. Mertensová mala osem dvojchýb a Fernandezová päť.

Fernandez zachránil štyri z 11 brejkbalov, jeho súper dva zo šiestich.

Vo štvorhre žien vyhrali v utorok víťazka US Open Gabriela Dabrowski z Ottawy a Novozélanďanka Erin Rudliffová nad Arantzou Russovou z Holandska a Lyudmilou Kichenok z Ukrajiny set 6:3, 4:6, 11:9. Turnaj mimo 16 rokov trval hodinu a 28 minút.

Eugenie Bouchardová z Westmount, Que., a Maria Fernanda Navarro Olivia z Mexika prehrali 4:6, 6:7 (6) so Slovenkou Teresou Mihalicovou a Číňankou Zhu Yifan.

READ  Gareth Bale Live: Hviezda Walesu odchádza z futbalu po „ústnej dohode“ Chelsea o hosťovaní Joaa Felixa

In women's doubles on Tuesday, U.S. Open champions Gabriela Dabrowski of Ottawa and partner Erin Routliffe of New Zealand survived a scare against Arantxa Rus of Netherlands and Lyudmyla Kichenok of Ukraine, winning 6-3, 4-6, 11-9 in a round-of-16 match that took one hour, 28 minutes to complete.

Eugenie Bouchard of Westmount, Que., and her partner Maria Fernanda Navarro Olivia of Mexico lost 4-6, 6-7 (6) to Tereza Mihalikova of Slovakia and her partner Xu Yifan of China.