Technológie

„Ducking hell“ zmizne z Apple AutoCorrect

  • Od Sheony McCallumovej
  • Technický spravodajca

zdroj obrazu, Dobré obrázky

Apple oznámil, že odteraz automaticky nahradí jednu z najbežnejších nadávok slovom „kačanie“.

Funkcia automatických opráv, ktorá už dlho frustruje používateľov, bude čoskoro môcť použiť AI na to, aby zistila, na čo túto chybu skutočne chcete použiť.

„Vo chvíli, keď budete chcieť napísať krkolomné slovo, klávesnica sa to naučí,“ povedal softvérový šéf Craig Federighi.

Vývoj oznámil na Apple Developers Conference v Kalifornii.

Používatelia iPhonov sa často sťažujú na to, ako sú vyzvaní na automatické opravy a prepisovanie vlastných správ – „sakra, robíš automatické opravy“ sa stalo skratkou, meme, instagramovým účtom a skladbou.

Transformácie v aktivite sa vyskytujú pomocou modelu transformátora, ktorý využíva matematické techniky na učenie sa kontextu pozorovaním vzťahov v údajoch, ako sú slová v tejto vete.

Pôvodne označené a Dokument spoločnosti Google z roku 2017, Transformátory sú najvýkonnejšou triedou modelov AI a systémy s automatickým návrhom – alebo prediktívnym textom – sa začínajú stávať bežnejším.

Autocorrect bude súčasťou aktualizácií operačného systému iOS 17, ktoré by mali byť dostupné ako verejná beta v júli, po ktorej bude nasledovať verejné vydanie v septembri.

To znamená, že iPadOS 17 má tiež nové funkcie.

Apple na svojej vývojárskej konferencii predstavil headset s rozšírenou realitou, Apple Vision Pro, ktorý sa bude predávať za 3 499 dolárov (2 849 £).

Nová náhlavná súprava „bezproblémovo integruje skutočný a virtuálny svet,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook.

V USA bude k dispozícii začiatkom budúceho roka a v ostatných krajinách v roku 2024.

Poslali ste nejaké vtipné alebo nešťastné automatické opravy? Čo sa stalo ďalej? Môžete to s nami zdieľať prostredníctvom e-mailu [email protected].

Ak by ste chceli hovoriť s novinárom BBC, uveďte kontaktné číslo. Môžete nás tiež kontaktovať nasledujúcimi spôsobmi:

Ak nemôžete čítať túto stránku a nevidíte formulár, mali by ste navštíviť mobilnú verziu webovej stránky BBC a odoslať svoju otázku alebo komentár alebo nám poslať e-mail na adresu [email protected]. V každom príspevku uveďte svoje meno, vek a miesto.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close