Technológie

Alone in the Dark: First Preview

Survival horor je žáner, ktorý považujeme za samozrejmosť, ale malá hra Alone in the Dark z roku 1992 skutočne naštartovala celú myšlienku a poskytla nám investigatívne dobrodružstvo proti obmedzeným zdrojom a presile. Teraz Pieces Interactive prerába túto klasiku v hviezdnom, atmosférickom prostredí, ktoré sľubuje, že klasický hororový príbeh prinesie modernému publiku. Medzi otázkami a odpoveďami spisovateľa a režiséra Amnesia a Soma Michaela Hedberga s vydavateľom THQ Nordic v tlačovej správe, otázky a odpovede robia veci sľubnejšími, keďže sa pripravujeme na návrat do hlbokej strašidelnej zátoky Louisiany obklopujúcej Terceto.

Veľkým odhalením je, že herec z Stranger Things David Harper si zahrá detektíva Edwarda Cornbyho, rolu napínavú kulisu, ktorá sa Harperovi hodí a chopí sa jej skutočne s chuťou. Herečka Killing Eve Jodie Comer medzitým prevezme úlohu Emily Hartwoodovej, ženy, ktorá si najme Carnbyho, aby vyšetril osud svojho strýka, záhadnú „Kliatbu Hardwood“, ktorá sa ponorí do jej rodinného tajomstva.

Zdá sa, že kúsky si vo svojom remaku zachovali mnohé z kľúčových prvkov prvých hier Alone in the Dark, najmä klasický boj na blízko: zápasenie s monštrom, ktoré bolo v neskoršom horore o prežitie rozsudkom smrti, vyrezávanie démonov mečom. Vždy lepšia voľba ako plytvanie drahocennými nábojmi.

Pôvodná Alone in the Dark bola veľká vec. Keď sa na to pozriete, nič nevyzerá lepšie, pretože toľko hier robí všetko správne, ako to urobil Alone in the Dark. Štandardná kamera pre 3D priestor? Ako sa záhada vyšetruje? Diela od Alone in the Dark. To všetko sa neskôr opäť ukázalo v malej hre, o ktorej ste už možno počuli s názvom Resident Evil. Bolo by skvelé vidieť nové umiestnenie Alone in the Dark vyčnievať z dizajnovej práce vykonanej na remaku Resident Evil. Kamera cez rameno by mala byť skutočným vylepšením pre navigáciu a obdivovanie lokalít, nehovoriac o boji s monštrami.

READ  Všetky androidy v EÚ už zo zákona ponúkajú viac vyhľadávacích nástrojov. Aká je voľba na Slovensku?

Keďže som sám Južan, jedným z najdôležitejších prvkov filmu Alone in the Dark je prostredie. Louisiana Bayou je z nejakého dôvodu ikonická a je oveľa starším žánrom ako survival horor z južnej gotiky. Michael Hedberg dal celkom uspokojivú odpoveď na to, či Alone in the Dark preskúma tieto korene, rozšíri príbeh v remaku, aby rozšíril miestne historické tradície a spojil príbeh hlbšie do voodoo. Spomenul aj tiesnivú atmosféru Angel Heart z roku 1986, psychologického trileru, o ktorom si myslím, že by ho priviedol na správnu cestu k nejakému starému dobrému hororu.

Aj keď mi systém určite prirástol, stále rád počúvam hudobné výbery od Pieces. Jazz je stálicou Louisiany, no režiséri filmu Alone in the Dark vytvorili moderný európsky šmrnc: atmosféru doom jazzu presýtenú metalom. Väčšina hororových hier nie je ochotná riskovať ťažký soundtrack, ale Pieces vie, že bez dobrého saxofónu nemôžete mať ani noir-horor noir. Zapojenie doom jazzovej legendy Jasona Cohna je silnou voľbou pre estetický smer Alone in the Dark: nič také, ako dokážu dosiahnuť tieto podivné ambientné náplne a pretlakové bubny.

Celkovo sa zdá, že tím a motivácia sú dokonalé na to, aby poskytli fantastický pohľad na hororovú hernú klasiku. Som nadšený, že sa o Alone in the Dark dozviem viac, keď sa blíži vydanie, a môžete sa staviť, že si práve teraz stiahnem bezplatný prequel Grace in the Dark.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close